Filistin'e destek Devam Ediyor

Filistin'e destek Devam Ediyor

Faeser,antisemitizme, İsrail karşıtı söylemlere ve şiddete karşı

SINIRDIŞI TEHDİTİ!..Almanya’dan sınır dışı tehdidi

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, "Hamas destek çilerini sınır dışı etmek için tüm yasal olanakları kullanacağız" dedi.

İSRAİL'E LAF YOK,HAMAS'A DESTEK YASAK!..

EİKİYA DEVLET,HASTAHANEYİ BOMBALADI

YESİNLER SİZİ!!! (yeniyurt)

Sosyal Demokrat Partili (SPD) bakan, ülkedeki Yahudilerin korunmasının en büyük öncelikleri olduğunu belirtti ve Hamas destekçilerine karşı kararlı adımlar atılacağını dile getirdi. Faeser,antisemitizme, İsrail karşıtı söylemlere ve şiddete karşı sıfır tolerans gösterileceğini söyledi.

VATANDAŞLIK VERİLMEYECEK
SPD Eş Genel Başkanı Lars Klingbeil ise "Almanya sokaklarında Hamas'ı kutlayan biri Alman vatandaşlığına sahip değilse, ülkeden sınır dışı edilmelidir" diye konuştu.

Klingbeil, "Vatandaşlık yasasında reform sürecindeyiz. Vatandaşlığa kabul, ülkemize karşı en güçlü bağlılıktır. Bizim değerlerimizi paylaşmayan, antisemitizmi ve terörü destekleyen herkese Alman pasaportu verilmeyecektir" dedi.


DERNEKLERDEN TUTUM İSTEDİ

Ülkedeki Müslüman derneklerden net bir tutum sergilemelerini de talep eden Klingbeil, "Hamas'ın barbarca terörünü kınamak toplumumuzda demokratik bir uzlaşı olmalıdır. Almanya'daki tüm Müslüman derneklerden de bunu bekliyorum. Bunu yaparak duyarlı olanlara ses vermiş olurlar" diye konuştu. Klingbeil sözlerini şöyle sürdürdü: "Terörist olan Filistinliler değil, Hamas'tır".
"SALDIRILAR MEŞRU MÜDAFAA DEĞİL"
milletvekili Mehmet Yıldız, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısını kınadı ve "İsrail Gazze'ye yönelik yaptığı bombalamayı durdurmalıdır" dedi.

İsrail ordusunun Gazze'ye binlerce bomba attığını belirten Yıldız, bombalamanın meşru müdafaayla alakası olmadığını anlattı.
"SOYKIRIMI DURDURUN" DEDİ GÖZALTINA ALINDI
BERLİN'DE İsrail hükümetinin Gazze saldırılarını eleştiren Iris Hefets (56) isimli İsrailli ka
dın, polis tarafından gözaltına alındı. Polis, "Gazze'deki soykırımı durdurun!" pankartı taşıyan kadından tek kişilik eylemini sonlandırmasını istedi. Kadının buna yanaşmaması üzerine gözaltı süreci başlatıldı.

ÖTE YANDA,TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI FIDAN 

Ahmet  Uzun/ Fatih Yılmaz /17.10.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın