Faşitlerden Çağrı

Faşitlerden Çağrı

Faşistlerden tehlikeli çağrı

FAŞİTLER SAHNEDE!      Faşistlerden tehlikeli çağrı

Göçmen karşıtı faşistler, bir çocuk tarafından çizilmiş izlenimi veren korkunç bir resimle insanları eyleme çağırıyor.

Çizgi resim,bir mülteciyi, bir Alman'ın kafasını keserken gösteriyor

ÇOCUKLARI ALET ETTİLER


Ülkenin doğusundaki Dresden şehrinde ırkçılar, yine mültecilere karşı sokağa çıkmaya hazırlanıyor. 2015'teki büyük mülteci dalgasından sonra yurtları ateşe veren, sokaklarda mülteci kovalayan ırkçılar, bu kez hazırlıklarını çocukları alet ederek gerçekleştiriyor. Faşistler, sözde bir çocuğun çizdiği, 'Alman'ı kılıçla öldüren bir mülteci' resmini dağıtarak eylem çağrısı yapıyor.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Irkçılar, resmin üzerine, "Anne baba ben korkuyorum. Yurtlara 'hayır' eylem ve konvoyu" yazarak korku uyandırmaya çalışıyor. Söz konusu resmi sokaklarda dağıtan ırkçılara, karşı savcılık harekete geçip soruşturma başlattı. Faşistler, nisan ayından itibaren ilk etapta şehrin Sporbitz semtindeki konteynerlerde barındırılacak 52 mülteci için eyleme hazırlanıyorlar.

BİZ DÜNYA'NIN SOSYAL KURUMU DEĞİLİZ,EVİNİZE GİDİNİZ! (Yeniyurt)

AMAÇ KORKU YAYMAK

(Dresden,Eski DDR Kömünist Kalıntısı Bir Şehir)
DRESDEN Belediye Meclis üyesi Annalena Schmidt, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu ve çocuklara ait olduğu intibası verilen çizimlerle kentte bilinçli bir korku uyandırılmaya çalışıldığını belirtti. Schmidt, polisi göreve çağırdı.

Polis Niedersedlitz semtinde çoğaltılarak el ilanı şeklinde dağıtılan resimleri topladı.

ALMANYA'DA AVRUPA BİRLİĞİ(EG) ADI ALTINDA GELEN DİLENCİLER.MÜNİH, GOETHE STR'DE BİR ROMANYALI DİLENCI.OSTBAHNHF'TADA ÇOK VAR.İTALYAN, BULGAR,DİLENCİLERLE KARŞILAŞMAK MÜMKÜN.

SÜLEYMAN BEY," BIKTIK ŞU TEMBEL,YARAMAZ HERİFLERDEN."

Cengiz Parlayan/YeniyurtHaber/16.3.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın