Faşitler Aramızda..!

Faşitler  Aramızda..!

Avrupa'da ırkçı,faşitstler

FAŞİST-IRKÇILAR  ARAMIZDA!Irkçılardan 1000 kişilik liste

Irkçılardan bin kişilik liste!

Berlin'de son beş yılda ırkçılar tarafından bin kişilik dört düşman listesi oluşturuldu. Bunlardan üçü polisin eline geçti.

DETAYLI BİLGİLER YER ALIYOR
Berlin Eyalet Meclisi'ne verilen bir soru önergesi, kentte ırkçıların oluşturduğu düşman listesini ortaya çıkardı. Irkçıların, beş yıldır üzerinde çalıştığı ve düşman listesindeki kişilerin, ikamet adresleri, telefon numaraları ve mesleki bilgileri yer alıyor. Ele geçirilen üç listede ayrıca bazı mülteci yurtlarının haritası da bulunuyor.
BİRİNDE ADRES BELLİ
Milletvekilleri Anne Helm ve Niklas Schrader'in soru önergesini yanıtlayan Berlin Senatosu, listedeki isimler arasında, ırkçılık karşıtları, yerel politikacılar ile gazetecilerin de bulunduğunu aktardı. Sabıka kaydı kabarık olan Neo-Nazi Sebastian T.'nin bir listenin hazırlayıcısı olabileceği belirtildi. 

ÖTE YANDA,TRT DEUTSCH'E SALDIRI

Almanya'da TRT Deutsch'a çirkin saldırı!TRT Irkçıların hedefi oldu

Almanya'da TRT Deutsch'a çirkin saldırı! Irkçıların hedefi oldu

Almanya'da son dönemde Türklere ve Müslümanlara yönelik artan ırkçı saldırılarda bu kez TRT Deutsch hedef alındı. İsrail'in Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği terör eylemlerini haberleştirmesinin ardından ırkçı tehditler almaya başlayan haber platformuna, Türk ve İslam karşıtlığı içeren ifadelerin yer aldığı tehdit mektubu gönderildi.

Merkezi Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan, TRT'nin Almanca haber platformu TRT Deutsch, Filistin haberleri nedeniyle hedef gösterilmesinden kısa süre sonra ırkçıların tehdidine maruz kaldı.

İSLAM KARŞITI İFADELR KULLANILDI

TRT Deutsch'un, Federal Basın Merkezinde bulunan ofisine gelen Prinz Eugen Grubu (PEG) imzalı mektupta ırkçı, İslam ve Türk karşıtı ifadeler yer aldı. Mektubu inceleyen polis, konunun Devlet Güvenlik Birimine (Staatsschutz) intikal ettirileceğini belirtti.

TRT Deutsch Genel Yayın Yönetmeni Kaan Elbir, söz konusu mektubun, TRT Deutsch'un İsrail saldırılarıyla ilgili haberleri nedeniyle son bir haftadır çeşitli medya grupları ve gazeteciler tarafından hedef gösterilmesinden sonra geldiğine dikkati çekti.

 

"TEHDİTLER BİZİ YILDIRAMAZ"

Yaklaşık iki haftadır yoğun şekilde Gazze'de yaşanan vahşeti ve zulmü haberleştirdiklerini aktaran Elbir, "Bundan rahatsız olan birçok medya grubu ve gazeteci bizi hedefe koydu ama biz yaptığımız işe inandığımız için gerçekleri göstermeye devam edeceğiz. Alman medyasının işlemediği, yüz çevirdiği ırkçılık, İslamofobi, yabancı düşmanlığı, ayrımcılık gibi konuları sonuna kadar işlemeye devam edeceğiz. Bu gibi tehditler bizi yıldıramaz." diye konuştu.

Kamu yayıncısı NDR'nin de bağlı bulunduğu "zapp.mediengruppe"de çalışan bazı kişiler, sosyal medyada Filistin haberleri nedeniyle TRT Deutsch'u etiketleyerek kanalı hedef göstermişlerdi.

Prinz Eugen Grubu, Nazi döneminde SS askerleri içinde yer alan özel bir askeri grup olarak biliniyor.

TRT Deutsch'a daha önce de iki kez tehdit mektubu gönderilmiş ancak soruşturmadan herhangi bir sonuç çıkmamıştı.

AVRUPA'DA FAŞİST,IRÇILIK YÜKSELİŞTE

Mustafa Akbaba/İlay Sakaoğlu.AA/21.05.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın