Ey Vah!..Yandık...

Ey Vah!..Yandık...

Almanya'da çok sert önlemler

TEDBİRLERE UYMAYANLAR YANDI!

BERLİN'DEN YENİ TEDBİRLER YOLDA     

10 BİN EURO'YA KADAR CEZA KESİLECEK

BERLİN, Almanya’da yürürlüğe giren yeni Halkı Enfeksiyondan Koruma Yasası kapsamında eyalet yönetimleri, salgının durumuna göre maske zorunluluğu veya sosyal mesafe kısıtlamaları gibi konularda karar alabilecek. Bu kapsamda kuralları ihlal edenlere cezalar artırıldı.

Bazı eyaletler yasayı ihlal edenlere 10 bin Euro'ya kadar para cezası kesebilecek.

BURGER GİNDE GİTTİK KORANA KARNESİ SORDULAR.

BİR KAHVE İÇELİM DEDİK  ORASI DA, AYNISINI SORDU

Yapılmamış aşıyı,yapılmış gibi aşı kartı düzenleyen ve kendisine sahte aşı kartı düzenleten, sahte aşı belgesini satanlar, yurt içinde veya yurt dışından getiren kişiler 2 yıla kadar hapis veya para cezası ile cezalandırılacak.

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde, maske şartını ihlal eden herkes, 50 Euro olan para cezası yerine yeni uygulamaya göre 150 Euro para cezası ödeyecek.

Sahte korona testi sertifikaları hazırlayanlara yönelik para cezası ise 5 kat artırılarak 5 bin Euro'ya kadar çıkarıldı. Korona testleri veya aşı sertifikaları faaliyetlerde veya restoranlarda düzgün bir şekilde kontrol etmeyenler 500 Euro yerine yeni uygulamaya göre 2 bin Euro ödenecek.

İZMİR,KARŞIYAKALI  BANKACI OĞUZ GÜMÜŞ,ÇALIŞTIĞI YERDE MASKE TAKANLARDAN

Bavyera eyaletinde ise maske şartını ihlal edenlerin 250 Euro para cezası ödeyecek. Kontrol yükümlülüklerini yerine getirmeyen organizatörler ve restoran sahipleri 5 bin Euro para cezasına çarptırılacak. İletişim bilgilerinin toplanmaması durumunda bin Euro para cezası uygulanacak. İletişim bilgilerini yanlış veren şahıslara da 250 Euro para cezası verilecek.

Berlin eyaletinde ise maske gereksiniminin ihlali edenlere 100 ila 500 Euro para cezası, yanlış iletişim bilgilerinin verilmesi halinde ise 100 Euro ila bin Euro, kalabalık etkinliklerde korona kurallarına uyulmaması durumunda 100 ila 10 bin Euro para cezası uygulanacak.

Karantina yükümlülüğüne uyulmaması halinde ise bin ila 5 bin Euro para cezası uygulanabilecek.

Thüringen eyaletinde ise asgari mesafeye uyulmayanlara 1000 ila 150 Euro para cezası,hasta olduğu halde hasta olan kişiyi işletmesine alan işletme sahibi başkalarının sağlığını tehlikeye attığı için bin Euro'ya kadar caza uygulanacak.

KORUCU TEDBİRLER

Koruyucu önlemler “maske,mesafe ve hijyen” kurallarına dikkat etmeyen işletmelere bin Euro'ya kadar para cezası uygulanacak. 

MÜNİH,U-BAN'DA MASKE TAKMAYAN (56) YAŞINDAKİ BİRİ,MASKE TAKMAYAN,AFGANİSTAN'LIYI (20)UYARDI,ÖLÜSÜYE DAYAK YEDİ. AFGANİSTAN'LI TUTUKLANMIŞ.

ŞİMDİ DE MASKE TARTIŞMALARI

AVRUPA  PANIKLEDİ

İHA/ Alican Yeniyurt /23.11.2021

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın