Eren'nin Hayatı Sinemalarda

Eren'nin Hayatı  Sinemalarda

Trabzon Maçka'da ilçesinde eşkiyalar tarafından katledilmişti.

EREN'NİN FİLMİ AVRUPA'DA VİZYONDAEren’in filmi Avrupa’da da vizyonda

Trabzon'un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017'de terör örgütü PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül'ün filmi, yaş günü olan 1 Ocak'ta Avrupa'da da gösterime giriyor.

TRT ortak yapımı "Kesişme; İyi ki Varsın Eren" filmi, 15 yaşındayken öldürülen Eren Bülbül ve onu korumak için 41'inci yaş gününde 41 mermi ile şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in hikâyesini anlatıyor. Yönetmenliğini Özer Feyzioğlu'nun yaptığı filmin başrolünde İsmail Hacıoğlu oynuyor. 

KATLEDİLMİŞ  HAYATLAR

İsmail Hacıoğlu kimdir?

İsmail Hacıoğlu kimdir?

İsmail Hacıoğlu,30 Kasım 1985 tarihinde İstanbul'da Fatih'de ailesinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Babası eski Fenerbahçeli oyunculardan Memmet Hacıoğlu'dur. Babasına karşın İsmail koyu bir Galatasaraylıdır. Kardelen adında bir kız kardeşi vardır. Henüz 12 yaşında iken Dublaj yaparak para kazanmaya başladı.
Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde eğitim aldı. Orada iki sezon da tiyatro oyunlarında rol aldı. Bir sezon hocaları Aydoğan Tamer ve Erdal Duman'ın kurdukları özel tiyatroda, ardından da yine Duman'ın kurduğu İstanbul Gençlik Tiyatrosu'nda oynadı.

Müjdat Gezen sanat Merkezi'nde okurken bir taraftan da reklamlarda seslendirme yapmaya başladı. "Bir İstanbul Masalı" dizisinde evin haylaz oğlu Ozan'ı oynarken Mimar Sinan Üniversitesi, Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazandı. Bölüm Başkanı Zeliha Berksoy'un 'Hem okul hem dizi aynı anda olmaz' sözü nedeniyle ilk sınıftan ayrılarak okulu bıraktı.(...)

İbrahim Taş.Derleyen;YeniyurtHaber/30.12.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın