Erdoğan,Bosna'da

Erdoğan,Bosna'da

Başkan Erdoğan kardeş Bosna ziyareti,Erdoğan in Bosna

Erdoğan'dan soykırım kurbanları için dua etti

Başkan Erdoğan'dan soykırım kurbanları için dua

Başkan Recep Tayyip Erdoğan,Srebrenitsa Soykırımı kurbanları anısına düzenlenen geçit törenine katıldı.

Erdoğan ve beraberindekiler ile Bosnalı vatandaşlar burada,soykırım kurbanları için dua etti ve aracın üzerine çiçekler yerleştirdi.

FANATIK SİRPLAR TARAFINDAN KATLEDİLEN MÜSLÜMAN BOSNA'LILAR

Avrupa'nin gözleri Önünde İşlenen İnsanlık Aybı

Bosna Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa'da yaşanan soykırımın 24. yılında toprağa verilecek 33 kurbanın cenazelerini taşıyan konvoy, başkent Saraybosna'dan Potoçari Anıt Mezarlığı'na uğurlandı.

Törende cenazeleri taşıyan araç,Devlet Başkanlığı Konsey Binası önüne geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberin dekiler ile Bosnalı vatandaşlar burada, soykırım kurbanları için dua etti ve aracın üzerine çiçekler yerleştirdi. 

ACILAR PAYLAŞILDIKÇA AZALIR...*Erdoğan in Bosna

Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konsey üyeleri Şefik Caferoviç ve Zeljko Komşiç,Bosna Hersek Halklar Meclisi Başkanı Bakir İzzetbegoviç, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak,Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan,Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı. 

Geçit töreninin ardından Erdoğan, kendisine yoğun ilgi gösteren Bosnalılarla fotoğraf çektirdi. Bu arada, Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, alandan ayrılmadan önce Bakir İzzetbegoviç ve eşi Sebija İzzetbegoviç ile bir süre sohbet etti.

SOYKIRIM KURBANLARI 11 TEMMUZ'DA POTOÇARİ'DE DEFNEDİLECEK 

Bu sabah Visoko şehrinden hareket eden konvoy, Saraybosna'dan geçerek Potoçari Anıt Mezarlığı'na ulaşacak.

Soykırım kurbanları 11 Temmuz'da düzenlenecek cenaze töreninin ardından burada toprağa verilecek. 

O ZAMANLAR AVRUPA'NİN GÖZLERİ ÖNÜNDE İNSANLIK AYIBI İŞLENMİŞTİ.

Srebrenitsa'nın 11 Temmuz 1995'te Ratko Mladiç komutasındaki Sırp askerler tarafından işgal edilmesinin ardından, en az 8 bin 372 sivil Boşnak, ormanlık alanlarda,fabrikalarda ve depolarda hunharca katledilmişti. O dönemde gömüldükleri toplu mezarlardan çıkarılan ve kimlik tespitleri yapılan kurbanlar,her yıl 11 Temmuz'da Potoçari Anıt Mezarlığı'nda düzenlenen törenle toprağa veriliyor.

"Türkler (Müslümanlarnad)'den İntikam alma zamanı geldi!" demiştilerdi.

Hatırlatma Notu;

(11 Temmuz 1995'te başlayan ve en az 8 bin 372 Boşnak sivilin Ratko Mladic komutasındaki Sırp askerler tarafın dan hunharca öldürüldüğü soykırım İkinci Dünya savaşının ardından dünyanın gördüğü en büyük katliam oldu. 'in("Hersek",denilmesi pek hoşumuza gitmiyor;bu bakımdan,sadece"Bosna" olarak telafüz etmeyi tercih ediyoruz. yhy) doğusunda bulunan 'da yaşanan katliam tüm dünyada acının ve adalet arayışının sembolü haline geldi.)

" Dileğimi,bir daha böyle katlıyam-lar,"insanin insana zulmü" yaşanmasın-dı...

BasınaYansıyanlar.

Türkiye Cumhuriyeti kardeş Bosna ziyareti.Bilge Kral Alia İzzet Bey'in memleketinde

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın