En büyük tehlike aşırı sağ!..

En büyük tehlike aşırı sağ!..

Almanya'da seçim heycanı devam ediyor

MEMLEKET/ÜLKE İÇİN EN BÜYÜK TEHLİKE AŞIRI SAĞ(FAŞİSTLER) !

Ülke için en büyük tehlike aşırı sağ

Hessen Polisi'ndeki ırkçılığı mercek altına alan bir rapor, Almanya'daki demokrasi için en büyük tehlikenin polis, ordu ve itfaiyede artan ırkçılık olduğunu ortaya koydu.

REFORMA İHTİYAÇ VAR
Rapor, Almanya tarihinin en büyük polis skandallarının yaşandığı Hessen Eyaleti'nde bilim insanları, polis teşkilatı ve gizli servisten oluşan bir uzman heyeti tarafından hazırlandı. Raporun sonuçlarını dün tanıtan komisyon, poliste çok acil reformlar gerçekleştirilmesi gerektiği sonucuna vardı. Rapor, polis, özel tim, ordu ve itfaiyedeki ırkçılığı ortaya koydu.

HESSEN ÖNCÜ OLMALI
Raporun tanıtımında konuşan Komisyon Başkanı Angelika Nussberger, "Hessen Polisi için kritik bir noktaya ulaşıldı" dedi.

Raporda, polisteki çok sayıda ırkçı vakanın toplum arasında güven kaybına yol açtığına dikkat çekildi. Bu nedenle acil reformun gerektiği belirtilen raporda, "Hessen aşırı sağ ile mücadelede öncü rol üstleneceğini göstermeli" ifadesi kullanıldı.

IRKÇILIK HER YERDE
Komusuyonun Başkan Yardımcısı Jerzy Montag, poliste, özel harekat birliğinde, orduda ve itfaiyede giderek artan aşırı sağcılığın güvenlik ve demokrasi için en büyük tehdit olduğunu söyledi. Montag, "Henüz bunlar organize olmuş azınlıklar ve tekil olaylar. Ama önemli olan, daha hemen başında müdahale etmek" diye konuştu.

BATİ'DA  AŞIRI SAĞ DEDİKLERİ,FAŞİT EYLEMLER ÇOĞALIYOR.

AKIL SELİMLER DE BUNA ÇARE ARIYOR.

ÖTE YANDA 

LASCHET ARAYI AÇTI

Almanya'da seçim yaklaştıkça Birlik Partileri'nin adayı Armin Laschet arayı açıyor. Son anketler, Yeşiller'in çöküşünü gözler önüne serdi. SPD, Yeşiller'i yakaladı.

YEŞİLLER'İN ÇÖKÜŞÜ SÜRÜYOR
Aalmanya'da 26 Eylül günü gerçek leşecek genel seçim öncesi son kamuoyu yoklaması, yeni başbakanın kim olacağı ve koalisyonda hangi partilerin yer alacağı konusunu netleştirmeye başladı. Bir ara Annalena Baerbock'un adaylığını açıklamasından sonra birinci parti konumuna geçen Yeşiller üçüncü parti pozisyonuna düşmek üzere.
CDU/CSU 11 PUAN FARK ATTI
SON seçim anketine göre Armin Laschet'i başbakan adayı yapan Birlik Partileri (CDU/CSU) oy oranlarını yüzde 28'e yükseltti. Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 17'lik oy oranı ile Yeşiller'i yakaladı. Hür Demokrat Parti'ye olan destek yüzde 12 olarak ankete yansırken, Sol Parti oylarını bir puan yükseltip yüzde 8'e ulaştı. Irkçı AfD'nin oy oranı ise yüzde 11 oldu. 

Kadir İnce/İlay Sakaoğlu. 13.07.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın