Elinde ne sopa vardı nede

Elinde ne sopa vardı nede

İR arkadaşının cep telefonu çalındığı için karakolda olduğunu söyleyen şahit,

"Allahu Ekber demedi, elinde sop‘Allahu Ekber demedi, elinde sopa yoktu’a yoktu"

Bir görgü tanığının beyanları,Gelsenkirchen'de infaz edilen Mehmet Bulğu için “Elinde sopayla Allahu Ekber diyerek polise saldırdı” iddialarını çürüttü

Almanya'nın Gelsenkirchen şehrinde,polis kurşunlarına hedef olan Mehmet Bulğu'nun vurulduğu ana tanık olanların ifadesi, olayla ilgili soru işaretlerini çoğalttı. Polisin olaydan hemen sonra Alman basınına sızdırdığı "Allahu Ekber" dedi iddiasını şahidler doğrulamadı.

Polise ifade veren 14 yaşındaki bir kız görgü şahidi, böyle bir şey duymadı ğını ve Bulğu'nun elinde bıçak görmediğini söyledi.

"POLİSİN GİZLEDİĞİ KADIN KİMDİ?"
BİR arkadaşının cep telefonu çalındığı için karakolda olduğunu söyleyen şahit, "Bir adamın, sendeleyerek bir kadının üzerine yürüdüğünü gördüm.

Bir polis araya girmek istedi. Sendeleyen adam kadının yanında duruyordu. Sonra sola doğru koştu.

Polis, "hey, geri gel!" dedi. Ardından da sadece "ateş edildiğini duydum" diye ifade verdi.

Kız, "Bir şey duydun mu?" sorusuna, "Adam bir şey demedi, ama polisin bağırdığını duydum" dedi.
TEKMEYLE SENDELEDİ
GENÇ kız, "Polis, adam kaçtığında arkasından 'buraya gel' gibilerinden bir şey söyledi" diye konuştu.

Görgü şahidi, "Adamın elinde bir şey var mıydı?" sorusuna, "Göremedim" cevabını verdi. Kızın "sarhoş gibiydi" ifadesi, komiserin verdiği ifade ile örtüşüyor. Çünkü komiser, Mehmet Bulğu'ya tekme attığı için sendelediğini, ardından da stajyer polisin üzerine gittiği sırada vurulduğunu anlattı.

HESABINI VERSİNLER
KURBANIN abisi Ahmet Bulğu,SABAH'ın, "Kafasına sıktılar" başlıklı haberindeki detayları okuyunca isyan etti. Ahmet Bulğu, "Gazetedeki haberi okuyunca donup kaldım. 4 el ateş ettikleri yetmiyormuş gibi kafasına bile sıkmışlar. Bu nasıl bir iş, bu nasıl bir vicdan?" diye sordu.

"HESABINI VERECEKLER" DEDİ.
POLİSLERİN kardeşini vurduktan sonra terörist iftirası atmaya kalkıştığını ancak bunu kanıtlayamayınca şimdi de olayı "nefsi müdafaa" zeminine çekmek istediklerini belirten Bulğu, "Doğrudan hedef almışlar. Düşmek üzere olan birine neden iki el daha ateş ederler? Başından neden vurdular?" dedi. Ahmet Bulğu, polislerin şimdi birbirini koruyarak kurtulmak istediklerini söyledi.

İsmail EREL-Cengiz PARLAYAN,Sabah Avrupa.30-03.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın