Ege Denizi'nde...

Ege Denizi'nde...

Yunanistan tarafından yapılan insan hakları ihlallerine her gün bir yenisi daha ekleniyor.

 Yunanistan EGE Denizi'nde,insan haklarını çiğnemekte sınır tanımıyor

Yunanistan Sahil Güvenlik ekipleri, yakaladıkları adalara ulaşmış göçmenleri zorla hurda can sallarına bindirip Türk karasularına bırakıyor.

YUNANİSTAN,MÜLTECİLERİYunanistan Ege Denizi’nde insan haklarını çiğnemekte sınır tanımıyor

Yunanistan tarafından yapılan insan hakları ihlallerine her gün bir yenisi daha ekleniyor. Yunan Sahil Güvenlik unsurları, Ege Denizi'nde göçmenleri Türk karasu larına geri iterek insan haklarını ve uluslararası hukuk kurallarını ihlal etmeye devam ediyor.

Yunan unsurların benzin bidonlarını alıp,motorlarını bozduğu botlardaki göçmenler denizin ortasında çaresizliğe terk ediliyor.

Yunan Sahil Güvenlik unsurları, tehlikeli manevralarla da onları Türk karasularına geri itiyor.
Yunan Sahil Güvenliği, adalara daha önce geçiş yapan göçmenleri de hurda durumda olan denize elverişsiz, motorsuz can salları ile sürükleyerek Türk karasularına getiriyor.

Hurda can sallarına bindirilerek Türk karasularına bırakılan göçmenlerin yardımına yine Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı yetişiyor.

(NEDENSE HEP BATI'YA GÖÇ EDİYORLAR!.. "KALIN MEMLEKETİNİZDE!" DİYEN YOK, yhy)

29 Nisan'da Aydın'ıni Didim ilçesi Dip Burnu açıklarında yaşanan en son olayda Yunan unsurları tarafından yedeklenerek Türk karasularına geri itilen can salının içerisinde bulunan 16 Suriye, 2 Filistin, 2 Mısır, 1 Libya ve 1 Yemen uyruklu olmak üzere toplam 22 düzensiz göçmen Türk Sahil Güvenlik ekipl erince kurtarıldı.

BATI ÜLKELERİ BAZI MÜLTECİLERİ ALMAK İSTİYOR."HUDUTLAR AÇILSIN!" DİYORLARMIŞ!

Mart-Nisan aylarında yaşanan 9 olayda, Yunanistan Sahil Güvenliği tarafından deniz üzerinde hareket edemeyen motorsuz hurda can salları ile Türk karasuları na sürüklenen toplam 170 düzensiz göçmen Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

*Ayrıca,Yunanistan bu mülteciler için de,Batı'dan para alıyor.

Yunanlı(Girchend)nin canı çıkar,huyu çıkmaz.Yunanistan,"eski tas,eski hamam" gibi.

Basına yansıyan haberler.07.05.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın