Dünyanın hasta adamıyız

Dünyanın hasta adamıyız

Sanayisi ve ekonomisiyle dünyanın önde gelen ülkeleri arasında

BÜROKRASİYİ AZALTMAYI ÖNERDİDünyanın hasta adamıyız

Sanayisi ve ekonomisiyle dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alan Almanya'nın içinde bulunduğu ekonomik durum, isyana yol açtı. Muhalefetten çok sert eleştiri geldi

Alman Hıristiyan Demokrat Parti (CDU) Genel Sekreteri Carsten Linnemann, sanayileşmiş ülkeler arasında bu yıl ekonomisi küçülecek tek ülkenin Almanya olduğunu dile getirdi. Almanya'nın uluslararası arenada rekabet edemez hale geldiğini söyleyen Linnemann, "Biz sadece Avrupa'nın hasta adamı değiliz, Uluslararası Para Fonu'na (IMF) göre dünyanın hasta adamıyız" dedi.
ZİHNİYET DEĞİŞİKLİĞİ İSTEDİ
Linnemann"Diğer devletler büyüyor. Almanya küçülüyor. Her şeyden önce şu anda likiditeye ihtiyacımız var. Maliye Bakanı'nın başlatmak istediği Büyüme Fırsatları Yasası, özünde büyük ölçüde doğru. Enerji fiyatları da mümkün olan en kısa sürede düşürülmelidir. Almanya'da acilen bir zihniyet değişikliğine de ihtiyacımız var" diye konuştu.

CDU'lu siyasetçi, 2030 ajandasına ihtiyaç olduğunu söyledi.
BÜROKRASİYİ AZALTMAYI ÖNERDİ
ÇÖZÜM önerilerinde bulunan Linnemann, beş maddelik acil plan sunduklarını, kapsamlı planlarını yakında açıklayacaklarını ifade etti. Vasıflı işçi sorununu çözmek için, yakında emekli olacak yüz binlerce kişiye, vergiden muaf ek gelir elde etme olanağı tanınması çağrısı yapan Linnemann, pilot proje ile bazı ilçelerde iki yıl boyunca bürokrasiyi azaltmayı da önerdi. 

İlyay Oğuz Yeniyurt/19.08.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın