Duaya Karşı Çıktılar

Duaya Karşı Çıktılar

Ortak duayı engellediler

MÜNİH'TE YAPILAN BARIŞ DUASIOrtak duayı engellediler

Münih'te ortak barış duası, İsrail yanlılarınca engellendi.

Münih ve Yukarı Bavyera Yahudi Cemaati, baskı sonrası geri çekildi. Belediye Başkanı, "Ortam oluşmadı" ded

BİR ARAYA GELECEKLERDİ
Münih'te Müslümanlar Konseyi ile kent belediyesi, İsrail ile Filistin arasındaki savaşın sona ermesi için ortak barış duası planladı. Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter faaliyetin hamiliğini üstlendi. "Müslümanlar, Yahudiler ve Hıristiyanlar Kutsal Topraklarda barış ve Münih'te bir arada yaşamak için dua ediyor" adı altında Marien Meydanı'nda yapılması planlanan barış duası, Yahudilerce iptal edildi.

İPTALİ DUYURDU, ÇAĞRI YAPTI
Reiterpazartesi günü akşam yapılacak programın iptal edildiğini duyurdu. Başkan Reiter, ön koşulun 'Yahudi toplumundan bir temsilcinin de dua etmesi' olduğunu söyledi ve "Ne yazık ki artık böyle bir durum söz konusu değil. Barış adına ortak dua için zamanın olgunlaşmadığı açık. Tüm Münihlileri barışçıl kalmaya, nefret ve kışkırtmalara teslim olmamaya çağırıyorum" diye açıklama yaptı.
BASKI VOLKER BECK'TEN GELDİ
Münih ve Yukarı Bavyera Yahudi Cemaati'nden Haham Jan Guggenheim'in duaya katılması öngörülürken, cemaate baskı yapılıp katılımlarının engellendiği ortaya çıktı. Baskıyı yapanın Yeşiller Partili politikacı ve Alman-İsrail Topluluğu Başkanı Volker Beck ile Münih Anti-Semitizme Karşı Sol İttifak olduğu ifade edildi. İptale rağmen meydanda 150 kişi toplandı ve savaşın son bulmasınıistedi.

(ProfilResim.Köminist  Başkan Jifkow dönemi;Bulgar zülmü/yeniyurt)

Âdem Yıldız/Mustafa Akbaba/8.11.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın