Dostluk Denilen Şey

Dostluk Denilen Şey

Camiye arsa tahsis edince,faşistlerin hedefi olmuştu.

BU YILIN SON AYINDA,GÜİşte gerçek dostluk budurZEL HABERLERDE GELİYOR

İŞTE,DOSTLUK BUDUR    

FREUNDSCHAFT...

Camiye arsa tahsis edince,faşistlerin hedefi olmuştu.

Vizyon sahibi başkan geri adım atmadı ve ırkçılara inat çok kültürlü proje lerin en büyük destekçiliğini yapıyor

ALMANYA'DA TÜRKLERİN  YOĞUN YAŞADIĞI YER

Almanya'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nin Monheim kasabası,Türk ve Almanların uyum içerisinde yaşamasının en iyi örneklerinden biri. İstanbul'daki bir ilçe belediyesiyle kardeş kent projesi yürüten Monheim Belediyesi'nin başkanı Daniel Zimmermann (35), projeleriyle Türklerden büyük takdir alıyor. Camiye arsa tahsis ettiği için ırkçıların hedefi de olan başkan,geri adım atmıyor.

TÜRK VE MÜSLÜMANLARIN DESTEKÇİSİ
CAMİNİN sokağına, "Mevlana- Rumi Caddesi" adını vererek ırkçılara mesaj gönderen Zimmermann, kasabada Engin Altınova'nın koordina törlüğünde kurulan Halk Dansları Grubu'nun da en büyük destekçisi. Başkan, kardeş kentlerinden Monheim'a yatırım yapacak girişimcilere de büyük imkan ve kolaylık sağlıyor. On yıl önce 100 milyon euro zarar eden belediyesı,şu an 150 milyon euro kârlı duruma getiren Başkan, ulaşımı,interneti ve kreşlerini ücretsiz sunuyor.


UYUM TEK  TARAFLI DEĞİLDİR

UYUMUN tek taraflı olmadığına ve karşılıklı adımlar atılması gerektiğine inanan Zimmermann, "Uyum tek tarafı değil, çift taraflı olmalı. Yabancı çocukların babaları burada okullarını bitirdi, hayatımızın bir parçası oldu. Artık bu uyum konusunu aşıp birlikte geleceği nasıl şekillendireceğimize bakmalıyız. Ben bunu göz önünde bulundurup adımlar atıyorum" diye konuştu.
ALMAN,İTALYAN,JAPAN  VE DE
Belediye tarafından desteklenen halk oyunları grubunda Alman,İtalyan,Japon ve Türk öğrenciler, horon tepiyor, zeybek oynuyor, roman dansı yapıyor. 5 ila 12 yaş aralığındaki çocukların "İstanbul'a doğru dans" adı altında oluşturduğu ekip,Türkiye ve Almanya'da sahne alıp dostluğa katkı sağlıyor.
*BU HABERLERİ,BİR DE ALMAN MEDYASINDA  YANSIDIĞINI GÖRSEK
Engin Altınova, "Amacımız hem Almanya'da hem de Türkiye'de dostluğa, kardeşliğe katkı sunmak ve önyargıları kırmak" dedi ve Belediye Başkanı Zimmermann'ın en büyük destekçileri olduğunu söyledi.

BASINA YANSIYAN,GÜZEL DOSTLUK-LAR HABERİ.

Haber; İbrahim Taş.Derleyen;YeniyurtHaber. 1.12.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın