Dık dur arkandayız..!

Dık dur arkandayız..!

Öte yanda Fransa'da PKK vede...

Dik dur Helge arkandayızDik dur Helge arkandayız

Türklerle göçmenlerin hep yanında durdu, "İslam Almanya’ya aittir" dedi.

Ölüm tehdidi alan SPD'li vekil Helge Lindh'e Türkler sahip çıktı.

Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Milletvekili Helge Lindh'e yönelik ölüm tehditleri yinelenince Türkler ayaklandı. Wuppertal kentinden vekil seçilen Lindh'e sahip çıkan Türk sivil toplum kuruluşları, "O, Türk ve göçmenlerin haklarını her platformda savundu. Bu yüzden de ölüm tehditleri aldı. Yine ölüm ile tehdit edildiğini duyunca vekilimize sahip çıkmak istedik" diye konuştu.

GÖÇMENLERİN HEP YANINDA
FİNLANDİYA asıllı Lindh'e "Hepimiz Helge'yiz" yazılı pankart açarak destek olan Türkler, "Lindh, kentimizde iki dönem Uyum Meclisi Başkanı olarak da görev yaptı. Hep göçmen hakları için mücadele etti. Kente kazandırılan ebedi Müslüman mezarlığı için yoğun çaba harcadı, ırkçıların hedefi oldu. Hanau'da dördü Türk, dokuz kişinin katledildiği saldırı için düzenlenen yürüyüşte ön safta yer aldı. Onu yedirmeyiz" dedi.

TEHDİTLER BENİ KORKUTAMAZ
FAŞİSTLER tarafından geçtiğimiz günlerde yine ölümle tehdit edilen Helge Lindh, "Nefret ve ölüm tehditleri beni korkutmayacak" dedi.

Tehdit mesajı gönderenlerin güvenlik kuvvetlerinin çabası ile kısa sürede yakalanacağını umduğunu söyleyen Lindh, ırkçılarla mücadele için devlet çabası gerektiğini de vurguladı. Lindh'e gönderilen son tehdit mektubunda bir silah markası verildi ve ırkçılarca öldürülen Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke cinayeti hatırlatıldı. Lindh'in seçim ofisi de daha önce molotof kokteylli saldırıya uğramıştı.
HEPİMİZ HELGE'YIZ!
Wuppertal şehrindeki Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri "Hepimiz Helge'yiz" pankartı açıp ırkçılardan ölüm tehdidi alan vekillerine sahip çıktı.

YILLAR ÖNCE,ALMANYA'NIN ESKİ CUMHUR BAÇKANI WOLF'DA," İSLÂM ALMANYA'YA AİTTİR"  DEMİŞTİ
Helge Lindh, parlamentoda "İslam Almanya'ya aittir" dedi, mültecilere sahip çıktı. Türkiye'de mülteci kampında bulunan iki Suriyeli kanser hastası çocuğun tedavi için Almanya'ya gelmesinde öncülük etti. Devlet dairelerine yabancı kökenlilerin alınması için çabaladı. Ramazan'da iftar paketi dağıttı. Lindh'in bu siyasi tavrı Türklerin desteğini almasını sağladı.

ALMANYA'DA FAŞISTLERE YER YOK!..

ÖTE YANDA,FRANSA'DA...

PARİS'te terör örgütü PKK Paris’te terör örgütü PKK yandaşları ve Ermeniler birlikte gösteri düzenlediyandaşları ve Ermeniler birlikte gösteri düzenledi.

Fransa’nın başkenti Paris'te Ermeniler ile terör örgütü PKK yandaşları Türkiye ve Azerbaycan karşıtı gösteri yaptı.

 

Fransa'da yaşayan Ermeniler, Azerbaycan'ın Paris Büyükelçiliği yakınında toplanarak Azerbaycan'ın Ermenistan'ın saldırılarına karşı meşru müdafa hakkını kullanmasını protesto etti.

(...)

Haber;Çağlayan Aktürk.Derleyen;YeniyurtHaber.30.09.2020

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın