Dağdelen ,Dağları Delmeye Çalışıyor...

Dağdelen ,Dağları Delmeye Çalışıyor...

Almanya'da dün akşam saatlerinde Federal Meclis'te Ülkücü Hareket'

Aleviten,DAĞDELEN,FAŞİSTLERLE,DAĞLARI DELMEYE,AŞMAYA ŞALIŞIYOR!

PKK'nın siyasi kolu görünümündeki Sol Parti ile faşist AfD, yasal Ülkücü Hareket'i yasaklatmak için kol kolFaşistlerle kol kolaa...

Meclis de bu fitne ortaklığını ciddiye alıyor.

SEVİM'DEN,SEVİMSİZ TAVİRLER!

Almanya'da dün akşam saatlerinde Federal Meclis'te Ülkücü Hareket'in ülkede yasaklanmasını öngören iki gündem maddesi ele alındı. Türkiye karşıtlığında başını Sevim Dağdelen'in çektiği Sol Parti ile ırkçı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) bu konuda ortak hareket ediyor.

Ama, Ülkücü Hareket'in temsilcisi dernekleri sadece bu partiler yasaklamak istemiyor.

HÜKÜMET DE İSTİYOR
Akmanta Başbakanı Angela Merkel'in partisi Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU), Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU) ve Sosyal Demokrat Parti, Ülkücü Hareket'in yasaklanmasını öngören bir gündem maddesi sundu.

Ülkücü dernekler "iç güvenlik tehdidi" bahanesiyle yasaklanmak isteniyor. Yani neredeyse bütün partiler Ülkücü Hareket'in yasaklanması taraftarı.
FRANSA'YI İZLİYORLAR
ANCAK, yasaklama kararını İçişleri Bakanlığı verebiliyor. Meclisin tavsiye kararı alması durumunda ise dosya İçişleri Bakanlığı'na iletilecek ve bakanlık buna göre bir karar verecek. Almanya'nın bu konuda Fransa'yı örnek aldığı tahmin ediliyor.

Fransa Ülkücü Hareketi ülkede yasaklamıştı. Şimdi Almanya'nın da benzer bir adım atması için buradaki siyasi partiler harekete geçti.

Kıçı pohlu halı ile,ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI YAPIYOR!
Aynı şekilde Hollanda'da da benzer bir talebin meclise getirilmesi, Avrupa Birliği(EG) ülkelerinin bu konuda ortak adımlar atmak istediğini de gösteriyor. Kamuoyuna basın yoluyla empoze edilen Erdoğan düşmanlığını da kullanmaya çalışıyor siyasiler. Bunun için de hareketin "Erdoğan yanlısı hareket" olduğu belirtiliyor.

İçişleri Bakanlığı'nın iddiaları ciddiye alıp yasak kararı verip vermeyeceği henüz belli değil.

BATI'NIN HASTA  KAFALILARINI TANIYORUZ!(sağda)
ALMANYA,BERLİN'DE PKK'NIN(fahrı) TEMSİLCİSİ DAĞDELEN.

ÖTE YANDA,MACARİSTAN-TÜRKİYE MAÇI (2-0)BİZİ DE ÜZDÜ.

TÜRK TAKIMI KÖTÜ OYNADI.TAKIMDA,GOLCU YOK.ATILAN ŞUT,TOPLAR HESAPSIZCA,MÖYLESİNE ATILIYOR. TAKIMA YENİ BİR DİZYAN VERİLMESİ LAZIM.

Haber;SabahAvrupa,Berlin.Düzenleyen;YeniyurtHaber.18.11.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın