Çocuklrımıza

Çocuklrımıza

Yurtlardaki çocuklarımıza sahip çıkalım

ÇOCUKLARIMIZA SAHIP OLALIMYurtlardaki çocuklarımıza sahip çıkalım

Gençlik Dairesi'nin yurtlarında yetişen üç çocuk annesi Eşe Pek, içindeki sesi dinleyip şiddet görmüş bir çocuğu evlat edindi.

Pek, Sıla Yolu'ndan "Evlat edinin" çağrısı yaptı.

Almanya'nın Pforzheim kentinde yaşayan Pek ailesi, memleketleri Gaziantep'e yolculuk yaparken SABAH'ın Sırbistan'daki hizmet istasyonunda mola verdi. Fahri (64) ve Eşe Pek (44) çifti çocuklarını tanıtırken şu an 13 yaşında olan Ceylan'ı bir yaşındayken Gençlik Dairesi'nden evlatlık aldıklarını anlattı. Eşe Pek, "Ben de yurtta büyüdüm. Ceylan'dan haberdar olunca düşünmeden karar verdim" dedi.

HEMEN BAŞVURUN
Eşe Pek, "Gönlünden, kalbinden koruyucu aile olmayı, evlat edinmeyi geçiren herkese sesleniyorum. Hiç vakit kaybetmeyin. Yurtlarda çocuk kalmasın. Hepsinin bir yuvası olsun. Zaten evde tencere kaynıyor. Devlet evlatlık edinilen çocuk için desteği de veriyor" dedi. Evlatlık edinmeyi bekleyen çok sayıda Türk çocuğu olduğunu hatırlatan Pek, "Çocuklarımız kültürlerinden kopmasın" diye konuştu.
ÖZ KARDEŞ GİBİLER

Ceylan'ı küçük yaştayken Türk olan annesiyle buluşturduğunu ve Ceylan'a gerçekleri anlattıklarını söyleyen Pek, "Artık bize çok rahat davranıyor. Diğer çocuklarım da Ceylan'ı öz kardeş gibi görüyor" dedi. Ceylan Yüksel ise, "Anne karnında ve doğduktan sonra şiddet görmüşüm. Anneme çok şiddet uygulayan babamın kim olduğunu bilmiyor, bilmek de istemiyorum" dedi.

Mustafa Akbaba/11.9.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın