Çocukları korumaktan

Çocukları korumaktan

Çocukları korumaktan acizler

ÇOCUKLAR,BİZİM GELECEĞİMİZDİR

Çocukları korumaktan acizler

Almanya, çocukları koruma konusunda sınıfta kaldı. Çocuklara yönelik şiddet olayları artarken, devletin koruması altında olduğu halde şiddete maruz kalan çocukların oranı yüzde 47

62 BİN 300 ŞİDDET VAKASI
Federal İstatistik Dairesi tarafından açıklanan son rakamlara göre şiddet olayları 2 bin 300 artarak 2022 yılı sonu itibariyle 62 bin 300'e yükseldi. Çocuklara dönük artan fiziksel, psikolojik ve cinsel şiddet vakaları yüzünden gençlik dairelerinin yükü de arttı. Gençlik Daireleri, artan olayları hem takip etmekte hem de çözüm bulmakta aciz kalmaya başladı. Araştırmaya göre şiddete uğrayan her beş çocuktan birisi 14 yaşından küçük.
DEVLET KORUYAMADI
ÇOCUKLARIN yüzde 47'si devlet koruması altında olduğu halde şiddete maruz kaldı. 62 bin 300 vakanın yüzde 35'i psikolojik, yüzde 27'si fiziksel ve yüzde 5'i de cinsel istismar. Araştırmaya katılan uzmanlar, çok sayıda vakanın da aile içinde örtbas edildiğini bildirdi. Toplam 203 bin 700 ihbarın değerlendirildiği kaydedilen açıklamada, "Bu ihbarların çoğu, ailelerin yakın çevrelerinden geldi" denildi.

 Tevfik Kara/24.8.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın