Çocuklara Irkçı Tavir

Çocuklara Irkçı Tavir

Gözü dönmüş,imansızlar pusuda

ÇOCÜKLRA IRKÇI/FAŞİT TEHDİDİ!Çocuklara bile ırkçı tehdidi

Gözü dönmüş ırkçılar, 10 yaşındaki çocukları hedef almaya başladı. 

Flensburg'da faşist bir kadın, Kur'an kursuna giden çocukları ölümle tehdit etti, "Camiyi yakarım" dedi.

Almanya'da artış eğilimindeki ırkçılık, gün geçtikçe daha tehlikeli olmaya başlıyor. Ülkenin kuzeyindeki Flensburg şehrinde ırkçı bir kadın, DİTİB Fatih Camisi'nin hafta sonu düzenlediği Kur'an-ı Kerim kursuna giden çocukları hedef aldı. Camiye komşu olan kadın, kurs sonrası oyun oynamak için bahçeye çıkan 10 ila 12 yaşındaki kız çocuklarını ölümle tehdit etti. Çocuklara ırkçı ifadeler yağdıran kadın, camiyi de yakacağını söyledi.

ÇOCUKLAR ÇOK KORKUYOR
Cami derneği başkanı Erkan Özhızalan, Sabah'a yaptığı açıklamada, "Cumartesi günü çocuklar kurs sonrası bahçeye oyun oynamak için çıktı. Çocukların sesinden rahatsız olan ve caminin hemen yanında oturan bir kadın, balkona çıkarak çocuklara ırkçı söylemlerde bulunup ölümle tehdit etti. Camiyi yakacağını söyleyen kadın, tehditlerini çocuklar korkudan cami içerisine kaçana kadar sürdürdü" diye konuştu.
BU İLK VUKUATI DEĞİL
Çocukların durumu hemen hocalarına anlattığını belirten Özhızalan, "Çocuklar korkudan bir daha bahçeye çıkamadı. Cemaatimiz olay karşısında büyük şok yaşadı. Durumu polise aktardık. Polis çocukların ifadesini aldı. Soruşturma başlatıldı. Aynı kadın daha önce de kermeslerimize gelip ırkçı söylemler ve hakaretlerde bulunmuştu. Bu kez çok ileri gitti. İnşallah gereken yapılır" dedi.

Mehmet Uzun/02.02.2023

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın