Çin,soy kıyımı yapıyor

Çin,soy kıyımı yapıyor

Çin malları boykot edilmelidir!

ÇİN MALLARINA,BOYKOY YAPILMALIDIR!    

Çin,Uygur Özerk Bölgesi'nde(Doğu Türkistan) soykırım yapmıştır!

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde “soykırım” ve “insanlığa karşı suç işlediği” sonucuna vardıklarını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın görev süresinin bitimine 24 saat kala, Çin'e yönelik yeni bir adım geldi.

Pompeo, yaptığı yazılı açıklamada, son 4 yıldır Çin’in Uygur halkına yönelik davranışlarını özel bir dikkatle incelediklerini belirterek, “Mevcut gerçeklerin dikkatli bir şekilde incelenmesi sonucunda, Mart 2017’den bu yana, Çin Komünist Partisinin yönetimi altındaki Çin yönetiminin Müslüman Uygur halkı başta olmak üzere Sincan’daki diğer etnik ve dini azınlıklara yönelik insanlığa karşı suç işlediği sonucuna vardım.” ifadesini kullandı.

ÇİN,İŞGAL ETTIĞI  TÜRKİSTAN'DAN DERHAL ÇEKİLMELİDİR.

AVRUPA BİRLİĞİ(EG) DE UÇ MAYMUNA OYNAMAKTADIR.

Bölgedeki incelemelerinin sürdüğünü vurgulayan Pompeo, “Aynı şekilde elimizdeki verilere bakarak, Çin yönetiminin Müslüman Uygur halkı başta olmak üzere Sincan’daki diğer etnik ve dini azınlıklara yönelik insanlığa karşı soykırım işlediği sonucuna vardım. Bu soykırımın devam ettiğine ve Çin yönetiminin Uygur halkını yok etmeye yönelik sistematik bir girişimine tanıklık ettiğimize inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

(BU ARADA,PERİNÇEK'IN,TALIHSIZ AÇIKLAMASI;" PKK NE İSE UYGURLARDA O DUR",DEMESİ DE TEPKİ ÇEKMİŞTİ.

 

Konu;Çin'nı zulmü. İHA/YeniyurtHaber.20.01.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın