Çift Maske

Çift Maske

15 Temmuz’da Türkiye'de yapılmaya çalışılan darbe girişimine alkış tutan ABD

TBMM'YI BOMBAYANLARA KUCAK AÇANLAR...

Kongre binasının ABD Başkanı Donald Trump taraftarlarınca basılması, ABD/USA'deki iki yüzlülüğü de ifşa etti.

15 Temmuz’da Türkiye'de yapılmaya çalışılan darbe girişimine alkış tutan ABD medyası,kendi ülkelerindeki olayları “terörizm, mafya ve trajedi” olarak tanımlandı.
ABD'li siyasetçilerin ve medyanın Kongre baskınını terörizm diye nitelendirmesi, ABD’nin 15 Temmuz gecesi takındığı tavrı akıllara getirdi.

Bazı senatörler,15 Temmuz’u “günün müjdesi” diye duyurmuştu.

Bu çifte standartlı tavır, isyan ettirdi. Altınbaş Üniversitesi Rektörü ve yazarımız Prof. Dr. Çağrı Erhan, “Bizon postu giyerek Kongre’yi basanları ‘terörist’ olarak niteleyen ABD siyasetçileri ve medyasının, F-16 ile TBMM’yi bombalayanlara terörist diyememesi ne yaman çelişki. Ama tabii ‘o başka bu başka’ değil mi Johnny? Kibir gözleri kör etmiş” şeklinde tepki gösterdi.

FETÖ LİDERİ  * TOM WOLF(Kurt)  TRUPM GİBİ ALMAN GÖÇMENİ
FETÖ lideri Fetullah Gülen’in çiftliğinin bulunduğu Pensilvanya'nin Valisi Tom Wolf, Kongre binasına girmesini "darbe girişimi" olarak nitelendirdi. Wolf, “Bugün gördüklerimiz demokrasi değil, darbe girişimi” dedi.

TRUMP'UN SOSYAL MEDYA HESAPLARI
Sosyal medya şirketleri Twitter ve Facebook'un Trump'ın hesabını mesaj atmaması için kilitlemesi de başka bir tartışmaya sebep oldu.
ABD'nin yeni başkanı Biden'e yakınlığıyla bilinen gazeteci Aslı Aydıntaşbaş “Twitter ve Facebook, Trump'ın hesabını askıya aldı.

"Demokrasi karşıtı hiçbir girişime müsamaha yok” diye alkış tuttu.

Aydıntaşbaş'a cevap AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'dan geldi.

Özkaya “Kendisini müstemleke ülkerinde fonla beslenmiş gazetecimsi gören şeyler böyledir. ABD'de Trump’ın hesabı askıya alınınca bunu demokrasiyi korumak için zanneder ama ülkesinde PKK/FETÖ/DHKP-C vs terör örgütlerinin hesaplarına erişim engellenince internet özgürlüğümüz yok derler…” ifadesini kullandı.

BASINDA USA/ABD'LERİ HAVADİS,HEBERLERİ.

Haber;İHA/Düzenleyen;YeniyurtHaber.09.01.2021

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın