Çavuşoğlu olaylara tepki gösterdi

Çavuşoğlu olaylara tepki gösterdi

Sizinki gözdağı verip sindirmek

ÇAVUŞOĞLU,TEPKİ GÖSTERDİ

Sizinki gözdağı verip sindirmek

DİŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, düzenlenen baskına sert tepki verdi. Çavuşoğlu, "Gözaltına alıyor, serbest bırakıyorsunuz. Aslında amaç gözdağı vermek, sindirmek" dedi

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, AGİT, AGİTPA ve AKPM gözlemcilerinden oluşan Uluslara rası Gözlem Misyonu'nun basın toplantısında, "Neymiş basın özgürlüğü sınırsız değilmiş. Türkiye'de soruşturmalar devam ederken basın özgürlüğünden dem vuranlar, bize ders vermeye çalışanlar FETÖ'cülerin ihbarıyla Sabah gazetesine baskın düzenliyorlar. "Basın özgürlüğü sınırsız değildir"diyorlar. Sınırsız değil de baskın yapıyorsunuz, gözaltına alıyorsunuz, sonra da serbest bırakıyorsunuz. Aslında bu gözdağı vermek, sindirmek" dedi.

SESSİZLİK KABUL EDİLEMEZ
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Almanya'da kanuni bir biçimde gazetecilik faaliyetlerinde bulunan Türk basın mensuplarını hedef alan çirkin operasyon kadar yapılanlara sessiz kalmak da kesinlikle kabul edilemez" şeklinde konuştu. Altun, yüzlerce yabancı basın mensubunun özgürce çalışmalarını sürdürdüğü Türkiye'ye her fırsatta ders vermeye kalkanların, bugün gerçek yüzlerinin açıkça ortaya çıktığını ifade etti. 

İlyay Oğuz Yeniyurt/19.5.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın