Camilere Yardımcı Olun

Camilere Yardımcı Olun

Akıl selim bir çağrı

Akılselim bir çağrı;

CAMİLERE YARDIM EDİN!Camilere yardım edin

Thüringen Eyaleti'nin istihbarat şefi, İslam'ın Almanya'ya ait olduğunu dile getiren siyasilere, söylemlerinin altını doldurmaları gerektiği mesajı verdi

Almanya'nın Thüringen Eyaleti Anayasayı Koruma Dairesi Başkanı Stephan Kramer, Almanya'daki Müslüman dernekler ile camilere devletin daha fazla destek vermesi çağrısında bulundu. Kramer, "İslam Almanya'ya aitse ki ben buna "evet"diyorum. O zaman ona diğer dini topluluklarla aynı fırsatları sunmanız gerekir" dedi.

"İSLÂM ALMANYA'YA AİTTİR",İLK ÖNCE ALMAN CUMHUR BAŞKANI CRİSTİAN WULF SÖYLEMİŞTİ. DAHA SONRA DA,BAŞBAKAN ANGELİKA MERKEL'DE  İFADE ETMİŞTİ.

Kramer bunun radikalleşmenin önüne geçmek için gerekli olduğunu vurguladı.

ORTAK ÇALIŞMADA ZORLANIRIZ
KRAMER desteğin mümkün kılınmadığı sürece, ortak çalışmanın sağlanamayacağına işaret etti. CDU ve CSU'nun camilerin daha fazla kontrol edebilmesi için iç istihbaratın yetkilerini artırma planını hatırlatan Kramer, "Bunu yapmadan önce kendimize, buradaki Müslümanların radikalize olmasını nasıl engelleriz sorusunu sormalıyız" diye konuştu.

(MÜNİH,MOSACH'TA CEYLANΠDERGAHI)

CAMİ ve MESCİTLER,BAĞIŞLARLA AYAKTALAR
ALMANYA'daki camilerin bağımsız finansmana kavuşması için Müslümanlara cami vergisi uygulanması önerilmişti. Bu öneri, Alman siyaseti ve toplumunda uzun süre tartışıldı.

Eyaletler, bu konuda görüşmeye hazır olduklarını dile getirdi, ancak sonuç alınamadı. Tartışmaya imamların yurtdışından gelmemesi, ülkede imam yetiştirilmesi de eklendi. Almanya'da DİTİB'e bağlı 900 cami ile diğer Türk camileri, cemaat bağışları ile ayakta duruyor.

AKILSELİM BİR ÇAĞRI;CAMİLERE SAHIP ÇIKINIZ.

Haber;Fatih Yılmaz.Derleyen;YeniyurtHaber.06.05.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın