Camiler yeniden kapandı

Camiler yeniden kapandı

Dunyayı saran veba

Camilere yeniden kilit vurulduCamilere yeniden kilit vuruldu

DÜNYA'YI SARAN VEBA!

İSPANYOL,GIRIBINADAN BETER

Koronavirüs vakalarının artması üzerine Almanya'nın Heilbronn kenti tüm ibadethanelerin 10 Ocak'a kadar kapatılmasını kararlaştırdı.

ŞEHİRDEKİ DİTİB Merkez Camisi Derneği Başkanı,Erdinç Altuntaş, "Yerel makamların kararına uyuyoruz. 10 Ocak'a kadar camimizde ibadet yapılmayacak. Hepimizin sağlığını koruma adına alınan tedbir ve kurallara herkesin uyması büyük önem arz ediyor" dedi.

Haber; Fatih Yılmaz;Heilbronn. 22.12.2020

ÖTE YANDA...

DURUM DAHADA KÖTÜYE GİDİYOR!

Avrupa'da koronavirüs ile mücadele devam ederken Almanya'dan salgına yönelik endişe veren açıklama geldi. RKI başkanı durumun kötü olduğunu ifade etti.

 BAŞKAN'NIN AÇIKLAMALARIDurum daha da kötüye gidiyor

ZOR HAFTALAR  KAPIDA...
ALMANYA'DA bulaşıcı hastalıklarla yetkili kurum olan Robert Koch Enstitüsü'nün (RKI) Başkanı Lothar Wieler, "Durum şu anda daha da kötüye gidiyor. Zor haftalarla karşı karşıyayız" dedi. Alman halkına çağrıda bulunan Wieler, Noel tatilinde kurallara uyulması gerektiğini vurguladı ve alınan önlemler ve getirilen kısıtlamalara rağmen salgının istenilen seviyeye çekilemediğini duyurdu.
SEYAHAT VE TEMASTAN KAÇININ
WİELER, "Vaka sayısının azalması muhtemelen birkaç hafta alacaktır. Seyahat etmekten, temastan kaçınalım. Noel'i ve yeni yıl kutlamalarını küçük aile gruplarıyla geçirelim. Hastalık belirtisi fark eden bir an önce kendini izole etmeli" dedi.

Ülkede son 24 saatte 19 bin 528 kişide koronavirüs tespit edilirken, 731 kişi yaşamını yitirdi. Toplam can kaybı ise 27 bin 6 oldu. Franfurt,München.Derleyen;YeniyurtHaber.23.12.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın