Burası Avrupa..!

Burası Avrupa..!

Nerde ise herkes Almanya'ya gelmek istiyor!

Burası Türkiye değil,Avrupa Birliği!

Yunanistan'ın Midilli Adası'ndaBurası Türkiye değil Avrupa Birliğiki insanlık dışı görüntülere işaret eden Başbakan Angela Merkel, “Bu korkunç fotoğraflar Türkiye’den değil, Avrupa Birliği’nden” dedi ve Türkiye'yi övdü.

MERKEL,HER KONUDA GÖRÜŞLERİNİ AKTARDI

Federal Meclis'te güncel konuların tartışıldığı oturumda söz alan Almanya Başbakanı Angela Merkel konuşmasının bir bölümünü Türkiye siyasetine ayırdı. Türkiye ile ilişkilerin çok yönlü olduğunu söyleyen Merkel, NATO müttefiki Türkiye'nin mülteci krizi konusunda büyük bir başarı gösterdiğini söyledi. Belki de dünyada en çok mültecinin Türkiye'de yaşadığını kaydeden Merkel, "Türkiye'de 4 milyondan fazla mülteci yaşıyor" dedi.

"KORKUNÇ FOTOĞRAFLAR"
BAŞBAKAN, "Evet, bayanlar ve baylar. Son günlerde mültecilerle ilgili korkunç fotoğraflar gördük. Ve bunu özellikle vurgulamak istiyorum ki bu fotoğraflar Türkiye'den değil, Midilli'den. Yani Avrupa Birliği'ne üye bir ülkeden" diye konuştu.

HERKES ALMANYA'YA GELMEK İSTİYOR.

Merkel, Midilli'deki fotoğraflardan sonra Almanya'nın mültecilere burada insani yardım eli uzatmasının önemli ve doğru olduğunu söyledi.

"FRANSA KRİZİ KÖRÜKLÜYOR" SPD'Lİ MÜTZENİCH'İN İTİRAZI
MERKEL, konuşmasında kısaca Türkiye ve Yunanistan arasındaki Doğu Akdeniz krizine de değindi. Merkel'in Doğu Akdeniz'deki krizi anlatması ancak Fransa'nın rolüne değinmemesi,hükümet ortağı SPD'nin Meclis Grup Başkanı Rolf Mützenich'i isyan ettirdi. Mützenich, "Kriz, Avrupa ülkeleri tarafından körükleniyor" dedi ve doğrudan Fransa'yı işaret etti.
AVRUPA BİRLİĞİ,YUNANİSTAN'A MÜLTECİLER İÇİN,MİLİYON EURO VERİYOR!
 "NEDEN UÇAK SATIYORSUN?"
MÜTZENİCH, "Arabuluculuk yapacaksanız, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a neden Yunanistan'a savaş uçağı sattığını sormalısınız" diye konuştu.

Mützenich, söylenenle yapılanın birbirine uymadığını belirtti ve "Uluslararası siyasette cesaret de gerekir" diye konuştu.

Başbakan Merkel'in Mützenich konuştuğu sırada başını önüne eğip dudaklarını bükmesi dikkat çekti.

BASINA YANSIYAN MÜLTECİ HABERLERİ.


Murat Tosun/Berlin/ Derleyen,YeniyurtHaber.1.10.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın