Bunun adı rezalet

Bunun adı rezalet

Tiyatro sanatçısı Figen Canatalay koronavirüsten öldü.

BUNUN ADI REZALET!

Böyle rezalet görülmedi

Tiyatro sanatçısı Figen Canatalay koronavirüsten öldü.

Canatalay'a vefatından sonra sosyal yardım dairesinden "Bu kadarı da olmaz" dedirten bir mektup geldi.

 "Öldün, yardımı keseceğiz ama istersen itiraz edebilirsin",şeklinde.

Skandala imza atan Köln Sosyal Yardım Dairesi oldu.

Koronavirüs yüzünden tiyatroların kapalı tutulması üzerine sosyal yardım bağlanan Figen Canatalay, bunun karşılığında bir mülteci yurdunda görev yapmaya başladı. Mültecilerin her türlü bürokratik işlemleri ile uğraşan Figen Canatalay, aynı zamanda mültecilerle birlikte doktora gidip tercümanlık yapıyordu.
VİRÜSTEN KORKUYORDU

Kölnü tiyatro sanatçısı bir yandan bu işi yaparken, bir yandan da arkadaşlarına, "Mülteci yurdunda virüse yakalanmaktan korkuyorum" dedi.

61 yaşındaki Canatalay'ın korktuğu başına geldi ve koronavirüse yakalandı. Şeker hastası olduğu için risk grubunda bulunmasına rağmen sürekli insanlarla temas halinde olan Canatalay 13 Şubat'ta hastalığa yenik düştü.

SANATÇININ YAKINLARI ŞOKE OLDU

Sosyal Yardım Dairesi bir hafta sonra skandal bir mektupla kadının yakınlarını şoke etti. Mektupta, "Üzüntüyle 13 Şubat'ta öldüğünüzü öğrendik. Yardım ödenmediği sürede hastalanırsanız sigortanızın olmadığını dikkate alın. Mağdur olmamak için sağlık sigortanızı arayıp bilgi alın. Öldüğünüz için yardımınız kesildi, itiraz edebilirsiniz" denildi.

"YURT ONUN İÇİN RİSKLİYDİ"
Haytını kaybeden tiyatro sanatçısı Figen Canatalay'ın arkadaşı Ali Kemal Gün, sosyal yardım dairesinin mektubuna tepki gösterdi. Yardım dairesini aynı zamanda Canatalay'ı mülteci yurdunda görevlendirdiği için de eleştiren Ali Kemal Gün, "Şeker hastasıydı. Ve bunu biliyorlardı. Riskliydi" dedi.

Gün, sosyal yardımın kesildiğini bildiren mektuba ateş püskürdü.

BSINA YANSIYAN HAVADIS.

İbrahim Taş.22.04.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın