Bu nasıl kardeşlik?!

Bu nasıl kardeşlik?!

Almanya'nın Dortmund kenti Büyükşehir Belediye Meclisi'nde

BÖYLE KARDEŞLİK OLMAZ OLSUN!Bu nasıl kardeşlik

ÖZGÜR ÖZDEMİRÖzgür ÖZDEMİR

Dortmund Belediyesi, PKK’nın hainliklerini görmezden gelip imzaladığı bildiriyi kardeş şehir Trabzon'a da gönderme kararı almıştı. Trabzon Belediye Başkan Vekili Ataman" Bu bildiri kardeşliğe aykırıdır"

Almanya'nın Dortmund şehri Büyükşehir Belediye Meclisi'nde grubu bulunan partiler, terör örgütü PKK'nın ülkedeki siyasi kolu gibi hareket eden Sol Parti'nin peşine takıldı ve Türkiye'ye iftira dolu bir bildiriye imza attı. Bildirinin kent ile kardeşlik anlaşması yapan Trabzon'a da gönderilme kararı, Trabzon Belediyesi'nde büyük tepkiye neden oldu. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ataman, "Pişkinliğin bu kadarı" dedi ve yakında bu bildiriye resmi cevap vereceklerini açıkladı.

GEREKEN CEVABI YAKINDA VERECEĞIZ

TÜRKİYE'nin Irak ve Suriye'nin kuzeyinde yürüttüğü terör operasyonlarını kınayan, Türkiye'yi bölgede işgalci gibi gösteren iftiralarla dolu bildiriyi belediye meclisinde gündeme getiren Ataman, 2014'te kardeşlik kurdukları Dortmund'a cevap verilmesi gerektiğini söyledi. Ataman, "Aleyhte karar alıyor, bunun da kardeş şehir statüsündeki Trabzon'a bildirilmesini talep ediyorlar. Pişkinliğin bu kadarı. Gelecek meclis toplantısında cevabı verilecek" diye konuştu.

TRABZON TÜRKİYE'DİR
Sabah Avrupa'da manşetten yayınlanan skandalı değerlendiren Atilla Ataman, Dortmund'da PKK ağzıyla kaleme alınan kararın Trabzon tarafından kabul görmesinin mümkün olmadığını belirterek, "Trabzon'un Türkiye olduğunu, Türkiye'nin de Trabzon olduğunu buradan bu meclis aracılığıyla duyurmak istiyoruz. Gerekli değerlendirmeyi bütün yönleriyle yaparak bu konuda, atılması gereken adım neyse onu atacağız" dedi.

SabahAvrupa/HeniyurtHaber/18.11.2022

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın