Bu hain saldırı bizi yıldırmaz!

Bu hain saldırı bizi yıldırmaz!

Manheim Büyükşehir Belediye Başkanı

Bu hain saldırılar bizi bölemeyecek.Bizi yıldırmaz.

Bu bir "korkakça"  saldırıydı.

Bu hain saldırılar bizi bölemeyecek

MANNHEIM Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Peter Kurz, "korkakça" olarak nitelediği Hanau saldırıyla ilgili olarak, "Kurbanlar için yas tutuyoruz. Irkçı ve yabancı düşmanlığı ideolojisinin zehiri insanları öldürdü. Failin psikolojik durumu hakkındaki varsayımlar bunu değiştirmez" dedi. Bu saldırının herkese yapıldığını vurgulayan Kurz, "Bu saldırıların bizi bölemeyeceğini, bunu hepimize yönelik bir saldırı olarak kabul ettiğimizi göstermek çok önemlidir" ifadelerini kullandı.

Olaylar ardından,peş peçş aşıklamalar geliyor. Yabancı düşmanlığını körükleyenlere yüksek cezalar verilmesi öneriliyor.

DİGER BİR BAŞKA TEPKI

Almanlar tepki göstermekte geç kaldı.Olay yerine Alman Cumhur Başkanı Hanımıyla Çiçek bıraktı.

Almanlar tepki göstermekte geç kaldı

Bugüne kadar Türkler'e yönelik saldırılarda sessiz kalan Alman siyasiler nihayet ırkçılık karşıtı açıkmalar yaptı.

Başta,Almanya Cumhur başkanı Frank- Walter Steinmeier "Irkçı nefret tehdidi altındaki tüm insanların yanındayım. Onlar yalnız değiller" dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ise "Irkçılık zehirdir, nefret de zehirdir ve bu zehir toplum umuzda vardır. Biz halkımızı köken ve dinine göre ayırt etmiyoruz" diye konuştu. Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer "Aşırı sağcı saiklerle yapılan saldırılar bizi sakin bırakmamalı, buna karşı birlikte durmamız lazım" dedi.

SİYASİLER,BU OLAYLARI TELİN ETTİLER,BEYANATTA BULUNDULAR.

ÖSTEREICH/AVUSTURYA CUMHUR BAŞKANI ve BAŞBAKANI DA.

NEFRET EKTİLER,KATLİYAM BİÇTİLER!..ALMAN İÇİŞLERİ BAKANI'NIN BEYANI

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van Der Bellen ile Başbakanı Sebastian Kurz, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron,İtalya Baş bakanı Giuseppe Conte,AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen,Hessen Eyaleti Başbakanı Volker Bouiffer,CSU Genel Başkanı Markus Soder de ırkçı saldırıya  tepkı gösterdiler.Olay hakkında yorumlarda bulundular.

(Münih'te bir mescitte Cuma namazı.)

Basına yansıyan haberler/ Avrupa'da yayın yapan Türk basını,Avrupa Sabah ve Türkiye,Hürriyet,Söcü de aynı konuları işledi,aktardılar.

BUGÜN CUMA NAMAZINDA,ÖLÜLER İÇİN DUALAR YAPILDI. İSLÂMİYETİN İNSANLIĞA VERDIĞI DEĞERLER AKTARILDI. İSLÂM DİNİNİN,IRKÇILIĞI RET ETTIĞI HATIRLATILDI.

 

Aman bir daha yaşanmasın. yhy*21.02.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın