Bu da bir başka kaçik

Bu da bir başka kaçik

Göçmen ve İslam karşıtlığının artmasında pay sahibi olan Alman medyası,

Buda bir başka manyak sözleri,"Çok çirkinsiniz !"

Çok çirkinsinizAlmanya'da koronavirüs vaka sayıları hızla yükselince bunun tek sorumlusu göçmenlermiş gibi algı operasyonu başladı.

Başörtülü kadınlar hedefe kondu.

GÖÇMEN VE İSLÂM DÜŞMANLARI SAHNEDE!

Göçmen ve İslam karşıtlığının artmasında pay sahibi olan Alman medyası, koronavirüs vaka sayılarının artması üzerine yine algı operasyonuna başladı. Ülkenin en çok okunan gazeteleri, vaka artışı haberlerini başörtülü Müslüman kadın fotoğrafları ile birlikte servis etti.

VİRÜS TAŞIYAN ÜLKELER,İSPANYA, HİRVAT,YUNANİSTAN, İTALYA  VEDE...

Riskli bölge ilan ettiği İspanya, Hırvatistan gibi ülkelerden gelenleri görmeyen medya, Müslümanları hedef gösterdi.

AVUKAT,DEĞER,"HİÇ AHLAKİ DEĞİL"

MANNHEİM'LI avukat Bülent Döger, Alman medyasının çirkin algı operas yonunu medya ombudsmanına şikayet edeceğini söyledi.

Medyanın ada partilerinde eğlenip ülkeye dönüşte virüs getiren binlerce Alman turisti görmediğini belirten Döger, "Müslüman bir kadın fotoğrafını kullanak koronavirüsün yayılmasının nedeni olarak Müslümanları göstermek hiç ahlaki değildir" dedi.

ÖTE YANDA,FRANSA UYARISI GELDİ

Almanya, artan korona virüs vakaları nedeni ile Fransa’nın başkenti Paris'e ve Fransız Rivierası’nda yer alan bölgelere seyahat uyarısı yayınladı.

GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN ÇİN VİRÜSÜ

Korona virüs salgını Avrupa'da etkisini arttırmaya devam ederken, birçok ülke seyahat kısıtlamalarını yeniden başlattı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, artan korona virüs vakaları nedeni ile Fransa’nın başkenti Paris’in de içinde bulunduğu Ile-de-France bölgesi ile Fransız Rivierası'nda yer alan Marsilya ve Nice'in de içinde bulunduğu güney bölgesi," Provence-Alpes-Cote-d"Azur"a" gereksiz turist gezileri yapıl maması konusunda seyahat uyarısı yayınlandı.

* * * 

Almanya,Fransa haberleri.

Fetih Yılmaz.Manheim. *Metehan Sakaoğlu,München.25.08.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın