Bu da bir başka anne!

Bu da bir başka anne!

Müslüman çocukları asimile etme kampanyası Türk aileleri yaralıyor.

Lezbiyen anneden eşcinsel(ibne/schwul) dayıya...Lezbiyen anneden eşcinsel dayıya

Müslüman çocukları asimile etme kampanyası Türk aileleri yaralıyor.

Gençlik dairesi, iki yaşındaki çocuğu lezbiyen anneden alıp eşcinsel dayıya vererek yeni bir skandala daha imza attı.

Gençlik Dairesi skandalında bu kez canı yanan Duisburg şehrinde yaşayan Erkan Bayyiğit (42) oldu.

2019'da birliktelik yaşadığı Alman kız arkadaşının hamile olduğunu kendisinden gizlediğini ve oğlunun doğumundan altı ay sonra haberi olduğunu ifade etti. Ayrıldıktan sonra oğlunun annesinin lezbiyen olduğunu da öğrenen Bayyiğit, "DNA testinde baba olduğum ortaya çıktı. O sırada gençlik dairesi çocuğu almış" dedi.
AYDA 40 DAKİKALIK GÖRÜŞ İZNİ
Dairenin, annenin durumunu göz önünde bulundurup çocuğa bakamayacağına kanaat getirdiğini söyleyen Bayyiğit, "Oğlumun varlığından haberdar olur olmaz velayetini alabilmek için hukuki mücadele başlattım. Mücadelem sürerken çocuğumu eşcinsel dayısına verdiler. Dava açtım, ancak Frankfurt Bölge Mahkemesi çocuğun eşcinsel dayısında kalmasına hükmetti. Bana da ayda 40 dakika görme izni verdi" diye konuştu.
"BU YANLIŞTAN DÖNÜLECEK"
ERKAN Bayyiğit'in avukatı Yalçın Tekinoğlu, mahkemenin gençlik dairesi yetkililerinin beyanlarını esas aldığını belirterek, "Mahkeme, "Şu an çocuğun baba bildiği iki kişi var; dayısı ve onun sevgilisi. Gerçek babası da devreye girerse üç baba olur ve kafası karışabilir' diyor. Biz de bu kararı ancak uzmanlardan oluşan bir hekim kurulunun verebileceğini ifade ettik. Çocuğun babasına alışması için daha fazla görüş izni sağlanmalı. Kararı üst mahkemeye taşıyoruz. Sonuna kadar gideceğiz" ifadelerini kullandı.

Fatih Yılmaz.Disburg.30.03.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın