Bu da başka bir Faşist HURİ!

Bu da başka bir Faşist HURİ!

Le Pen, başörtüsünün yasaklanmasını istedi.

Fransa'da aşırı sağcı Le Pen'den küstah çağrı!    

 

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İçişleri Bakanı Gérald Darmanin'den sonra bir skandal açıklama da Marine Le Pen'den geldi. Le Pen, başörtüsünün yasaklanmasını istedi.

( RAHİBELERDE BAŞ ÖRÜTÜLÜ)

LE Pen, katıldığı Grand Jury adlı televizyon programında, gazetecilerin sorularını cevapladı.

GENLERİNE FAİİSTLIK İŞLEMİŞ,İNSANLIK NASIBINI ALMAMIŞ!

Ülkede konuyla ilgili tartışmaların başladığı 1989’dan bu yana başörtüsü takan kadınların sayısında çok hızlı bir artış olduğunu belirten Le Pen, kamusal alanlarda başörtüsü takılmasının yasaklanmasını talep etti.

"Bu savaşı bir ideolojiye, İslamcılığa karşı ilan ediyoruz"

Aşırı sağcı lider, kendilerine karşı savaş açıldığını, buna karşılık verilmesi gerektiğini öne sürerek, “Biz bu savaşı bir devlete değil, bir ideolojiye, İslamcılığa karşı ilan ediyoruz.” ifadesini kullandı.

İslam ideolojisinin Fransa'ın düşmanı olarak görülmesi gerektiğini savunan Le Pen, bu ideolojiyi savunan kuruluşların yasaklanması, camilerin kapatılması ve müslümanların sınır dışı edilmesi çağrısında bulundu.

Le Pen, “Fransa, kendini teröristlerden korumak için Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin bazı maddelerini reddetmelidir.” dedi.

 MACRON SÖZDE KARİKATÜRLERİ DEVLET BİNALARINA YANSITTI

Fransa’da, Peygamberimiz Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri devlet binalarında yerini buldu. Macron'un açıklamaları sonrasında harekete geçen yetkililer, devlet dairelerine çirkin karikatürleri boy boy gösterime aldı.

Öte yandan Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin ise ülkedeki marketlerde helal gıda ürünlerine özel reyonların bulunmasından rahatsız olduğunu söylemişti.

Hatırlanacağı gibi;Marine Le Pen,Babsıda Faşistti

FRANSA'DA FAŞİSTİZİM SESLERİ.

ÖTE YANDA  CAMİYE SALDIRI

Avustralyada Türkler'e ait camiye saldırı

Avustralya'nın Sydney şehrinde bulunan Auburn Gelibolu Camisi, bugün akşam saatlerinde kimliği açıklanmayan bir kişinin saldırısına uğradı.

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Auburn Türk İslam Kültür Merkezi yönetimin deki Gelibolu Camisi'ne giren erkek saldırganın, caminin üst katındaki avizeleri, pencere camlarını, plazma televizyonu ve bazı eşyaları kırarak binlerce dolarlık maddi hasara yol açtığı açıklandı.

Saldırı esnasında bazı vatandaşlar, saldırganın görüntülerini cep telefonuyla kaydederek polise haber verdi.Polis, kimliği açıklanmayan saldırganı gözaltına aldı.

Kayanak;İHA.Derleyen;YeniyurtHaber.25.10.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın