Bu Buse Başka Buse!!!

Bu Buse Başka Buse!!!

Buse Başak dünya şampiyonu

BUSE BAŞAK DÜNYA ŞAMPİYONU OLDUBuse Başak dünya şampiyonu

Türkiye'den Buse Başak Kesimoğlu, Alman Öğretmenler Birliği ve Goethe Enstitüsü tarafından düzenlenen Almanca Olimpiyatları'nda altın madalya kazandı.

ÖDÜLÜ(armağan) KAZANDI
Uluslararası Almanca Öğretmenler Birliği (IDV) ve Goethe Enstitüsü tarafından düzenlenen Uluslararası Almanca Olimpiyatları'nın finali Hamburg'da düzenlendi. Sona eren olimpiyatta Buse Başak Kesimoğlu A2 seviyesinde "Dünyada Almancayı öğrenen en iyi öğrenci" ödülünü kazandı. Burçak Eyüboğlu Fen ve Teknoloji Lisesi 11-BF sınıfı öğrencisi olan Kesimoğlu, yarışmada dünya birincisi oldu.
107 ÖĞRENCİ KATILDI
57 ülkeden 107 öğrencinin katıldığı ve 25 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında Hamburg'da düzenlenen Uluslararası Almanca Olimpiyatları'nda (IDO) Buse birinci olarak göğsümüzü kabarttı. Buse Başak Kesimoğlu yarışmaya Türkiye finalisti olarak katılmaya hak kazanmıştı. 107 öğrenci arasından birinci gelen Buse Başak, Fransa, İtalya ve ABD gibi ülkelerden gelen öğrenciler arasından sıyrılarak altına uzandı.
İKİ YILDA BİR
BUSE Başak Kerimoğlu, tüm dünyada görev yapan Almanca öğretmenleri ve Goethe Enstitüsü tarafından oluşan jüri Ermenistan'dan Zaruhi Kutaisyan ve Romanya'dan Teodora Smintanca Strugariu'yu da farklı kategoride birinci seçti.

Her iki yılda bir Almanya'da düzenlenen ve 2024 yılında Frankfurt'ta yapılacak olan Almanca Olimpiyatları, dünyanın en önemli Almanca dil yarışması.

BUİkbal ÖZAKINCISE BAŞAK GİBİ VERİMLİ DE,BUSE(nedemekse?!) (yHy)

  İkbal Özakıncı/9.8.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın