Bu Alçak Davranışa Susamayız!

Bu Alçak Davranışa Susamayız!

Öte Yanda İsveç Başbakanı

BU ALÇAKLIĞI LANETLE TELİN EDİYORUZ!      

Köln / Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Köksal Kuş, Almanya'nın Köln şehrindeki UID Genel Merkezinde, UID yönetim kurulu üyeleriyle basın açıklamasında bulundu.

Köksal l Kuş, "İsveç’in başkenti Stockholm'de terör örgütü PKK/YPG yandaşlarının Türk milletini ve sayın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı hedef alan alçak gösterisini Avrupa'da yaşayan Türkler adına şiddetle kınıyoruz." ifadesini kullandı.

TÜRKİYE'NİN DÜŞMANLARI.TÜRKİYE KALKINDIKÇA SALDIRIYORLAR

Türkiye'deki seçimler öncesi, Avrupa'da terör örgütü yandaşlarının provokasyonlarının artış gösterebileceğinin gerekli makamlarca göz önünde bulundurulmasını isteyen Kuş, buna göre güvenlik güçlerinin teyakkuzda olmasını talep etti.

Kuş, "Terör örgütü yandaşlarının İsveç'te olduğu gibi Avrupa'nın değişik bölgelerinde huzursuzluk çıkarmaları biz Avrupa halklarının güvenliğini de tehdit etmektedir." diye konuştu.

KUR'ANİ KERİMİ YAKAN MUNAFİK,İBLİS,ŞEYTANLAR!..(yHy)

Terör eylemlerine on yıllardır müsamaha gösteren bazı ülkelerin NATO gibi ciddi bir savunma oluşumuna girme arzusunun abesle iştigal olduğunu belirten Kuş, Stockholm Şehir Savcılığının söz konusu terör propagandasıyla ilgili soruşturmaya gerek duymamasının abes olduğunu vurguladı. İsveç'te aşırı sağcı bir politikacının İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakmasına tepki gösteren Kuş, bunun Avrupa'da yaşayan İsveç Başbakanından Kuran-ı Kerimin yakılmasına ilişkin açıklama30 milyon, dünyadaki 1,7 milyar Müslümanı derinden üzdüğünü ve böyle bir olayın asla tasvip edilemeyeceğini söyledi.

ÖTE YANDA,BAŞBAKAN ULF KRİSTERSSON'NUN BASIN AÇIKLAMASI

İsveç Başbakanından Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına ilişkin açıklama

İŞVEÇ BAŞBAKANI

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan'ın Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmasının ardından yaptığı açıklamada, "Birçokları için kutsal olan kitapları yakmak son derece saygısız bir davranıştır." ifadesini kullandı.

İlyay Oğuz Yeniyurt/23.1.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın