Bizi Bölmek İstiyorlar

Bizi Bölmek İstiyorlar

İsveç ve Danimarka'da art arda gerçekleşen Kur'an-ı Kerim'i yakma

İSVEÇ BAŞBAKANI,"BİZİ BÖLMEK İSTİYORLAR" ŞEKLİNDE YORUM YAPTIİsveç Başbakanı’ndan Kur’an-ı Kerim’e yapılan alçak saldırılara tepki: Bizi bölmek için yapıyorlar!

İsveç Başbakanı'ndan Kur'an-ı Kerim'e yapılan alçak saldırılara tepki: Bizi bölmek için yapıyorlar!

İsveç ve Danimarka'da art arda gerçekleşen Kur'an-ı Kerim'i yakma eylemlerine dünya çapından tepki yağıyor. Alçak eylemlerin ardından dün İsveç Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen açıklamada yeni bir düzenleme hazırlığında oldukları belirtilmişti. Konuyla ilgili olarak İsveç Başbakanı Ulf Kristersson da sessizliğini bozdu. Kristersson, "Bizi bölmek amacıyla Kur'an karşıtı eylem gerçekleştiriliyor." ifadelerini kullandı.

İSVEÇ BAŞBAKANI,ERDOĞAN'LA  GÖRÜŞTÜ...

İsveç Başbakanı’ndan Kur’an-ı Kerim’e yapılan alçak saldırılara tepki: Bizi bölmek için yapıyorlar!

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, İsveç'in uluslararası konumunu kötüleştirmek için ülkesinde Kur'an-ı Kerim yakıldığını savunarak, "Bizi bölmek amacıyla Kur'an karşıtı eylem gerçekleştiriliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Kristersson, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ülkede son günlerde artan Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıları değerlendirdi.

"İSVEÇ'E ZARAR VERMEK İSTİYORLAR"

İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılmasına yönelik eylemleri "devlet eliyle yapılmış gibi gösteren yanlış bilgilerin yayıldığını" kaydeden Kristersson, "Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırılarla ilgili sorumlu makamlarla diyalog içinde gelişmeleri yakından takip diyoruz. İsveç'e zarar vermek amacıyla devletler tarafından desteklenen çeşitli dezenformasyon kampanyalarına maruz kalıyoruz." ifadesinde kullanıldı.

"BİZİ BÖLMEK İSTİYORLAR"

Kristersson, İsveç'in uluslararası konumunu kötüleştirmek için ülkesinde Kur'an-ı Kerim yakıldığını savunarak, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Bizi bölmek amacıyla Kur'an karşıtı eylem gerçekleştiriliyor. Kutsal metinlerin son zamanlarda yakılması, güvenlik politikamızı zorlaştıran etkenlerle çakışıyor. Bu olaylar doğrudan ülkemize zarar vermeye yönelik çağrılarla birlikte ülkemiz yanlış tanıtılıyor. Dezenfoİsveç Başbakanı’ndan Kur’an-ı Kerim’e yapılan alçak saldırılara tepki: Bizi bölmek için yapıyorlar!rmasyon kampanyaları, İsveç vatandaşlarının ve yurtdışındaki şirketlerin durumunu daha da kötüleştiriyor ve ülke içindeki güvenliği zayıflatıyor ve böylece terör saldırısı riski artıyor."

İsveç İstihbarat Teşkilatı (SEPO) tarafından bugün yapılan açıklamada da, son Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonlarının ve Müslüman dünyasındaki protestoların, İskandinav ulusunun imajını olumsuz etkilediği ve ülkede "terör saldırısı alarm seviyesinin" yükseltildiği belirtildi.

İsveç Başbakanı’ndan Kur’an-ı Kerim’e yapılan alçak saldırılara tepki: Bizi bölmek için yapıyorlar!

İsveç'te son olarak 20 Temmuz'da Irak asıllı Salwan Momika, Irak'ın Stockholm Büyükelçiliği önünde polis koruması altında Kur'an-ı Kerim'i ve Irak bayrağını ayaklar altına almıştı.

BU ZAVALILARA,ALLAH HİDAYET VERSIN (yeniyurt)

AA/27/7.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın