Bir Türk daha azaldı!

Bir Türk daha azaldı!

Hollanda'da ırkçı ,faşıst olay

Hollanda polisinden korkunç paylaşım;Hollanda polisinden korkunç paylaşım: Bir Türk daha azaldı

 Bir Türk daha azaldı!

Atları ve itlerini Türklerin üzerine sürmekle sabıkalı Hollanda polisinin ne kadar faşist olduğu bir kez daha görüldü. Polislerin ortaya çıkan yazışmaları ürpertici ölçüde.

Almanya'dan sonra Hollanda polis teşkilatı içerisindeki faşist polisler deşifre oldu. Göçmen düşmanı polislerin WhatsApp gruplarında gerçekleştirdikleri yazışmada, 16 yaşındaki Hümeyra Ergincanlı'nın öldürülmesinden sonra, "Bir Türk daha azaldı" ifadesini kullandığı belirlendi. Irkçılık içerikli yazışmalardan birinde, Müslümanların her zaman dezavantajlı sosyal konuma sahip olduklarının yazıldığı aktarıldı.
SORUŞTURMA BAŞLATILDI
ORTAYA çıkan skandal paylaşımlarda, göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı mahallelerdeki tramvayların imha edilebileceği sözlerine yer verildiği de belirtildi. Rotterdam Emniyet Müdürü Fred Westerbeke, yazışmalarla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını duyurdu ve ifadelerin kullanılmaması gereken aşağılayıcı sözler olduğunu dile getirdi. Westerbeke, polislerin kınandığını da söyledi.

GÖZ GÖRE 
GÖRE ÖLDÜRÜLDÜ

(Türk,Müslüman aile yapısını uygun olmayan ilşkilerin sonu cinayet!yHy)

Rotterdam Designcollege'de eğitim gören Hümeyra Ergincanlı,16 Aralık 2018 günü okuldan dönerken eski erkek arkadaşı Bekir Eraslan tarafından öldürülmüştü. Eraslan'ı defalarca polise şikâyet eden Hümeyra ve ailesi dikkate alınmamıştı. Hümeyra'yı 8 kurşunla öldüren katil zanlısı, 14 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

İLK ÖRNEĞİ ALMANYA'DA
ALMANYA'DA geçtiğimiz yıl polislerin kendi aralarında kurduğu WhatsApp grubunda tamamen göçmenler ile Türkleri hedef alan ifadelere rastlanmıştı.

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nde gerçekleşen baskın sonrası ele geçirilen telefonlardaki yazışmalarda, şifreli mesaj ile resmen Türk ve Arapların hedef seçildiği anlaşılmıştı.

"KULAKTAN GİRER KAFADA KALIR"
Bir yazışmada, tüfek resmi ve eski alman yazı karakteriyle "Türkçe ve Arapça da yayındayız. 90.3 radyo Cermanya. Kulaktan girer, kafada kalır" yazılmış.

Bu cümlede Almanca "Senden" kelimesi ile "Öldürmek" kast edilirken, "Kulaktan girer kafada kalır" ile de mermi vurgulanmıştı.

Bir başka paylaşımda silah dürbünü ile Arap vatandaşına odaklanılan resim tespit edilmişti.

Hollanda,Fatih Özyar.26.03.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın