Bir taciz olayı daha..

Bir  taciz olayı daha..

Dün,İtalya'dan bahsetmiştik

YUVAYA KORKUNÇ SUÇLAMA.Yuvaya korkunç suçlama

Mısırlı aile, Katolik Kilisesi'ne bağlı çocuk yuvasında dört yaşındaki kızlarına cinsel istismarda bulunulduğunu o anların kayda alındığını iddia etti. 

Almanya'da kıyamet koptu.

Almanya'nın Koblenz şehrinde yaşayan, Humeyran-Muhammed İbrahim çiftinin sosyal medyada paylaştığı videoda dile getirdikleri iddia ülkede büyük yankı uyandırdı.

Anne Humeyran, dört yaşındaki kızı Meryem'in yuvada yaşadığı cinsel istismarı anlattığında büyük şok yaşadıklarını ifade etti. Doktorun rapor vermek istemediğini dile getiren anne, "Kızımın hayatını kararttılar" dedi.

O ANLARI KAYDA ALMIŞLAR
KIZINA Katolik Kilisesi'ne bağlı yuvada banyo yaptırıldığını, beyaz elbise giydirildiğini ve bir odaya gönderildiğini dile getiren anne, "Kızıma o odada ne deniyorsa yapması söylenmiş. Odada yatak, çok sayıda lamba ve kamera varmış. Kızım başka kızların da odada olduğunu anlattı. Birkaç adam kızıma cinsel istismarda bulunmuş. Ardından odada olanlar cinsel ilişkiye girmiş" diye konuştu.

POLİS BİZE İNANMIYOR
BABA Muhammed İbrahim ise, kızının anlattıkları karşısında şoke olduklarını, gittikleri ev doktorunun rapor yazmak istemediğini ileri sürdü. Durumu polise anlattıklarını ve polisin kendilerine inanmadığını söyleyen İbrahim, "Kızımın anlattıkları hayal ürünü değil gerçek. Şu an küçük ve büyük tuvaletini yapamıyor, akşamları uyuyamıyor, sürekli ağlıyor. Avukata ihtiyacımız var ama maddi gücümüz yok" ifadelerini kullandı.

SAVCILIKTAN SKANDAL AÇIKLAMA
KOBLENZ Başsavcılığı konuyla ilgili skandal bir açıklama yaptı. Olayın soruşturulduğunu ve doğrulanamadığını bildiren savcılık, kızın cinsel organında "kızarıklık" tespit edildiğini, ancak bunun "farklı nedenleri olabileceğini" ileri sürerek skandalı akladı. Savcılık bununla yetinmedi ve kızın kıyafetinde erkek DNA'sı tespit edilmesini de, "Çok az miktarda bulundu" diyerek önemsiz göstermeye çalıştı.

BUNA BEZER OLAYLAR,DAHA ÇNCEDE,BAVYERA!DA YAŞNMIŞTI.ALMAN MEDYASI,ADETA;"VER YANSIN" ETMİŞTİ.

ÖTE YANDA,BİR DİĞER...

Almanya'da Katolik Kilisesi cinsel taciz mağdurlarına tazminat ödeyecek.

Almanya Piskoposlar Konferansı Başkanı (DBK) Georg Baetzig,ülkede Katolik Kilisesi'nde cinsel istismara uğrayan mağdurlara gelecek yıldan itibaren 50 bin avroya kadar tazminat ödenmesine karar verildiğini söyledi. Almanya’daki Katolik Kilisesi'nde çocuk istismarına ilişkin 2018'de hazırlanan bir raporda, 27 piskoposluk bölgesinde 38 binden fazla dosya incelenmiş ve 1946-2014 yıllarında çoğu erkek en az 3 bin 677 çocuğun cinsel istismara uğradığı saptanmıştı.

BU OLAYLARA VATİKAN DA,TEPKİ GÖSTERMİŞTİ.

BİR DEFA OLMAK ÜZERE,TAZMINAT ÖDENECEK

Baetzig, DBK'nın sonbahar toplantısında yaptığı açıklamada, ülkede Katolik Kilisesi'nde görevli papazların cinsel tacizine uğrayan mağ durlara,tek seferlik olmak üzere 1 Ocak 2020'den itibaren 50 bin Euroya kadar tazminat ödeneceğini belirtmişti.

TEDAVİ MASRAFLARI DA,KARŞILANACAK.

(...)

Haber;Fatih Yılmaz.Derleyen;YeniyurtHaber.22.10.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın