Bir skandal da...

Bir skandal da...

Avukat Yıldız'a tehditler

BİR SKANDAL DA FRANFURT'TA GÖRÜLDÜBir skandal da Frankfurt’ta

NSU'yu kapatan, Hanau dosyasını sümenaltı eden Almanya, şimdi de avukat Seda Başay Yıldız'ı tehdit eden polise takipsizlik kararı verdi.

Almanya'da bu hafta içinde verilen üç karar, Neo- Nazilerin hakim önüne çıkıp hüküm giymesini engelledi. Önce NSU davasının kara kutusu, tetikçiler Uwe Mundlos, Uwe Böhnhardt ve Beate Zschaepe'nin en yakınındaki isim olan Andre Eminger aklandı. Federal Başsavcılığın 12 yıl isteyip, 2.5 yıl ceza ile yırtan Eminger'in cezası Yargıtay tarafından onandı, Eminger yeniden yargılanmaktan kurtuldu.
HANAU KAPATILDI
İKİNCİ skandala bu kez bizzat Federal Başsavcılık imza attı. 4'ü Türk 9 kişinin yaşamını yitirdiği Hanau terör saldırısının dosyası kapatıldı
. Savcı, "Yardım ve yataklık eden yok" deyip, kovuşturmaya gerek olmadığına karar verdi. Almanya bu kararları tartışırken, bir skandal da Frankfurt'tan geldi. Ve bu kez adalet mekanizması, ırkçı bir polisi akladı. Avukat Seda Başay Yıldız'ı tehdit eden polis hakkında dava açılmadı.
TEHDİT ETTİ
SKANDALA imza atan Frankfurt Savcılığı oldu. NSU davasının avukatı Seda Başay Yıldız'a NSU 2.0 imzalı maili gönderen Neo-Nazi emekli polisin yargılanmayacağı açıklandı. Hermann S. isimli polisin evinde ruhsatsız silah bulunmasına ve Yıldız'a, "Yarın evini kundaklayıp kızını da bıçaklayacağız" şeklinde tehdit savurmasına rağmen, Alman yargısı, polise dokunmamayı yeğledi.
İĞRENÇ MESAJLAR
EMEKLİ olan Neo-Nazi polis ünlü avukata, "Merhaba Seda. NSU kurbanlarını temsil etmiş olman çok şirin. Şimdi sen de, seni temsil etmesi için birini ararsan, çok güzel olur. Çünkü evini ve beraberinde bütün aileni güzelce yakmamız sadece bir an meselesi" mesajını gönderdi. Hermann S. ayrıca, "Sizi gazlayacağız. Almanya'dan defol. Almanya Alman'dır. Polisimiz Alman kalacaktır" dedi.
BİLDİĞİN IRKÇI
Hermann S.'nin silahları profesyonel şekilde dolapların arkasına sakladığı öğrenildi. Evinde iki tabanca, bir pompalı tüfek ve birçok suç aleti bulunan emekli polisin, birçok gazeteye okur mektubu göndererek yabancılara hakaret ettiği belirtiliyor. 2004 yılında henüz 47 yaşında polislikten emekli olan Hermann S. (63) ve karısı Erika (55), 24 Temmuz 2020'de düzenlenen baskında gözaltına alınmıştı.

ÖTE YANDA

LÜBCKECİNAYETİNLÜBCKE cinayetinde NSU bağı kuramadılarDE NSU BAĞI KURAMADILAR

ALMANYA,Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke'yi öldüren katil ile 8'i Türk 10 kişiyi katleden NSU terör örgütü arasında bağ kurulamadı. Hessen Eyaleti Araştırma Komisyonu'nda ifade veren ve Lübcke cinayeti ile NSU soruşturmasında görev alan güvenlik görevlisi, Lübcke'nin NSU'nun cinayet planında yer almadığını ifade etti. Gizli servis muhbiri, Lübcke'nin katili Neo-Nazi Stephan Ernst ile Markus H. arasında herhangi bir NSU bağlantısı olduğunu görmediğini ifade etti. Oysa Ernst ve Markus H.'nin, geçmişte NSU terör örgütünü çevreleyen ağda yer alan isimler oldukları ortaya çıkmış, Lübcke'nin NSU'nun 11'inci kurbanı olduğu ifade edilmişti. Ernst,Ocak ayında ömür boyu hapse mahkum olmuştu.

YILLARCA SÜREN DAV 

İsmail Erel.Cengiz  Parlayan/YeniyurtHaber.18.12.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın