Bir İngilz daha İslâmiyeti seçti.

Bir İngilz daha İslâmiyeti seçti.

Darısı,dostların başına.

Tanıdık Alman Peter,"ölünce yakılacağını,küllerinde bir şişe,(urne) ile mezarına koyulacağını" söylüyor.İngiliz gibi,nasiplenmesini istardik.(yhy)

"EZAN SESİ BANA HUZUR VERİYOR",DEDİ VE MÜSLÜMAN OLDU.

İngiliz Sam Alexsander Mcıntosh,İslamiyet'i seçerek Müslüman oldu.

SAM ALEXSANDER,SAMİ OLDU

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan,İngiltere uyruklu İngiliz Sam Alexsander Mcıntosh, İslamiyet'i seçerek Müslüman oldu. 15 yıldır Fethiye'de yaşayan 32 yaşındaki Mcıntosh, " Sami" ad, ismini aldı.

Fethiye'de yaşayan Mcıntosh, Müslüman arkadaşlarının yaşantısını örnek alarak İslamiyet'i araştırmaya başladı. Bunun üzerine Fethiye Müftülüğüne başvuruda bulundu. İlçe Müftüsü Kamil Oktay nezaretinde düzenlenen ihtida töreninde, kelime-i şehadet getiren Mcıntosh, Müslüman olup "Sami" adını aldı.

FETİYE  MÜFTÜSÜ

Fethiye Müftüsü,Kâmil Oktay,Mcıntosh'a Kur'an-ı Kerim ve çeşitli dini kitaplar hediye etti.

Mcıntosh yaptığı açılamada,Türk kültürünü öğrendiği ve bu kültürün bir parçası olduğu için çok mutluluk duyduğunu söyledi.

Sadece Türkiye'de değil birçok ülkede Müslüman arkadaşlarının olduğunu dile getiren Mcıntosh, "İslamiyet'teki hoşgörü ve anlayış beni çok etkiledi. Ezan sesi de çok güzel. Bana huzur veriyor. Müslüman arkadaşlarım cebinde 5 lira varsa yarısını benimle paylaştı. Müslüman olduğum için çok mutluyum" dedi.

DARISI DİĞERLERİNİN BAŞINA.

Kaynak;iha  / Derleyen;YeniyurtHaber.27.11.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın