Bir darbe de

Bir darbe de

Bir darbe de sigortadan

BU DARBE BAŞA DARBE!

Bir darbe de sigortadan

Camiler saldırıya uğruyor, failler bulunamıyor. Sigorta şirketleri saldırı larda oluşan hasarı karşılamadığı gibi sözleşmeleri de iptal edip mağduriyetlere yenisini ekliyor.

ÇOK AZI KARŞILANDI
ALMANYA Ayrımcılık(tecrit)la Mücadele Derneği (FAIR) bünyesindeki Cami Saldırılarına Karşı Brandeilig İnisiyatifi, saldırılardan sonra cemaatin oluşan hasar ile baş başa bırakıldığına dikkat çekti. İnisiyatif, sigorta şirketlerinin masrafları karşılamaması nedeniyle cami yöneticilerinin (%77) hasarı kendi imkânlarıyla gidermek zorunda kaldıklarını ifade etti. Ülkede, çok az bir kısmın, hasarı bina sigortası tarafından karşılandı.
8 YILDA 833 SALDIRI
CAMİ saldırılarını inceleyen ve bir rapor yayınlayan inisiyatif, sigorta kapsamının iptal edildiği durumlar bile olduğunu aktardı. İnisiyatif, 2014'ten bu güne 833 cami saldırısı yaşandığına, en çok binaların dış cephesine zarar verildiğine dikkat çekti. 2018 verilerine göre 68 saldırının 29'unda binanın dış cephesi, 16'sında pencere, 13'ünde de kapı hasar gördü. Hasarları gidermek için cemaatten 211 bin 230 euro toplandı. 

SALDIRILAR KARŞISINDA POLİS NOBET TUTUYOR

SabahAvrupa/Metehan Sakaoğlu/17.6.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın