Bill Gates yine konuştu

Bill Gates yine konuştu

Gates'tan yapay et tavsiyesi

MİCROSOFT KURUCUSU,BU DAFA BAŞKA ALANDA,YORUM YAPTIBill Gates'in et ile sağlık kumarı! Yapay et dayatması...

Gates'ten Yapay (sunî)et dayatması...

Dünyada nüfusun 2050 yılında 9 milyara çıkması ve fakir ülkelerde proteine erişimdeki zorluklar, dünyanın geleceğini tehdit ederken bir yandan da bu sorunlar bahane edilerek insanlığa yapay et tüketilmesi dayatılıyor. Microsoft kurucusu Bill Gates, küresel ısınmanın önüne geçilebilmesi için insanlığın yapay et yemesi gerektiğini iddia etmişti.

Bill Gates ve Richard Branson gibi dolar milyarderleri laboratuvarda et üreten firmalara yatırım yaparak dünyayı etkileri ve besin değerleri belli olmayan bir maceraya sokmaya hazırlanıyor.

Dünyada nüfusun 2050 yılında 9 milyara çıkması ve fakir ülkelerde proteine erişimdeki zorluklar... Bu problemler dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Ancak bir diğer tehdit de bu sorunları bahane ederek laboratuvarda üretilen et dayatması. Tarım ve hayvancılığın verimini artıran kimyasal ve ilaçlarla hali hazırda 20'li yaşlara kadar inen kanser vakaları ve diğer hastalıklarla boğuşurken dünya bir bilinmeze yatırım yapıyor.

Bill Gates ve Richard Branson gibi dolar milyarderleri laboratuvarda et üreten firmalara yatırım yaparak dünyayı etkileri ve besin değerleri belli olmayan bir maceraya sokmaya hazırlanıyor. Memphis Meats, Beyond Meat ve Impossible Foods gibi firmalara yatırım yapan Bill Gates, şu anda sentetik et üretiminin gelişmiş toplumlar tarafından kullanılmasını öneriyor.


8.15 DOLARA KADAR İNDİ

Son olarak 2013 yılında dünyanın ilk kültür sığır hamburgerini yapan Avrupa gıda teknolojisi şirketi Mosa Meat, ikinci tur yatırımından toplam 85 milyon dolar yatırım aldı.

İlk defa Hollanda Maastricht Üniversitesi'nde üretilen sentetik etin 2013'teki ilk hamburgeri 325 bin dolara mal oluyordu. Şu anda bu fiyat 8.15 dolara kadar indi.

Haber;İlay Yeniyurt.23.03.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın