Berlin Duvarı gibi,Duvarları Yıkın!

Berlin Duvarı gibi,Duvarları Yıkın!

Rus askerleri sivil ve askeri unsur arasında fark gözetmiyor.

Şansölye(Almnaya'da böyle bir kelime yok!)BAŞBAKAN SCHOLZ BU DUVARLARI YIKIN

ALMAN PARAMENTOSUNDA KONUŞansölye Scholz bu duvarı yıkınŞMA

Zelenski, Almanya'ya isyan etti; Avrupa'nın ortasında 108 çocuk katledildi. Duvar örüldü, arkasına bakmak istemiyorsunuz. Sayın Scholz, bu duvarı yıkın,lütfen savaşı durdurun!

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Federal Meclise video mesaj göndererek Alman milletvekillerine seslendi. Rusya'nın Ukrayna'ya açtığı savaş ile Avrupa'da Berlin Duvarı gibi bir duvarın örüldüğünü dile getiren Zelenski, "Siz duvarın ardına bakmak istemiyorsunuz. İşgalciler, Avrupa'nın ortasında 108 çocuğu katletti. Üç hafta içinde binlerce Ukraynalı yaşamını yitirdi. Politikacılar her defasında 'bir daha asla' diyor. Şimdi bu kelimelerin hiçbir şey ifade etmediğini görüyoruz" dedi.

SAVAŞI DURDURUN, YARDIM EDİN

(Maalesef bu feryatlara,dünya 3 maymuna oynuyor.)(yHy)
Almanya Başbakanı Olaf Scholz'a seslenen Zelenski, "Sayın Scholz, bu duvarı yıkın. Lütfen bu savaşı durdurmamıza yardım edin. Sayısız buluşma, sayısız müzakere ve bizi destekleyen birçok adımdan sonra size sesleniyorum. Bazı adımlar geç geldi" dedi. Almanya ve Avrupa ülkelerinin Rusya'ya sert yaptırımlar uygulamakta uzun süre tereddüt ettiğini söyleyen Zelenski, "Şirketlerinizin Rusya ile hala ne kadar çok bağlantısı olduğunu görüyoruz. Kuzey Akım savaşın çimentosuydu" diye konuşu.

"KENTLERİMİZ BOMBALANIYOR" (Kent/Moğolca) ŞEHİRLERİMİZ BOMBALANIYOR!
Mariopul kentinin ve çevresinin de bombalandığına işaret eden Zelenski, "Yüzbinlerce insan kentte bombalanıyor. 7 gün 24 saat. Yiyecek, içecek, su ve elektrik olmadan. Rus askerleri sivil ve askeri unsur arasında fark gözetmiyor. Her şey bir hedeftir onlar için. İnsani yardım konvoyları şehre giremiyor. Beş günden beri aralıksız ateş açılıyor, insanlarımızı kurtarmayalım diye. Bunları hepsini duvarın ardına bakarsanız görürsünüz" şeklinde sitemde bulundu.
"ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK"
Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock,Rusya'nın savaş açtığı Ukrayna'yı desteklemek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyledi. Ukrayna'ya verilen silah konusuna da değinen Baerbock, "Ukrayna'ya bazı silahlar verdik. Şimdi siz daha fazla verin diye söylerseniz; Savunma Bakanı neler sağlayabileceğimize baktı. Dürüst olmaya bu da dahildir. Bizde yeterince yok. Bu yüzden bunu farklı bir şekilde nasıl yaparız diye kafa yorduk" diye konuştu.
HAVA KÖPRÜSÜ KURAMIYORUZ
Zelenski, "Rusya'nın yıllardır Ukraynalıların inşa ettiği kentleri, apartmanları, okulları, hastaneleri, kiliseleri bombaladığını belirterek, savaşın devam ettiği 3 hafta içinde binlerce Ukraynalının öldüğünü hatırlattı. İkinci Dünya Savaşı sırasında Berlin için bir hava ikmal köprüsü kuruldu. Berlin hava köprüsü kurulduğunda o dönemde hava sahası güvenliydi. Havadan bombalar atılmıyordu. Ancak şimdi burada ülkemizde bir hava köprüsü kuramıyoruz. Havadan sadece Rus bombaları ve füzeler geliyor" dedi.

SabahAvrupa/HaberYeniyurt.18.3.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın