Belediye Başkanına,tokat gibi

Belediye Başkanına,tokat gibi

Haksızlık karşında direndi ve kazandı

BASKICI BELEDİYEYE HUKUK TOKADI

YILLARDAN BERİ BİTMEYEN  BU TÜR OLAYLAR

NEUSS – Neuss Bölge Mahkemesi’nde dün çok önemli bir karar alındı. Çocuğu elinden alınan Altınkaya ailesinin avukatlığını üstlenen ünlü hukukçu Fatih Zingal, hiç beklenmedik bir şekilde Dormagen Belediyesi tarafından mahkemeye verilmişti. Buna karşı dava açan Zingal, dün açıklanan karara göre davayı kazandı.

HAKSIZLIK KARŞISINDA DİRENDI ve DAVAYI KAZANDI.

Böylece Dormagen Belediyesi için büyük bir yenilgi söz konusu oldu. Hukuki süreci devam eden Kuzey ve Yakup Altınkaya’nın davası ile alakalı avukat Fatih Zingal yerel medyaya yönelik açıklamalarda bulunmuştu.

Bu sözlere karşı Dormagen Belediyesi Zingal’i mahkemeye vermişti. Zingal'i haklı bulan yerel mahkeme, belediyenin şikâyetini reddederek hukukun üstünlüğünü tescil etmiş oldu.

HAKSIZLIKLAR HER YERDE OLSADA..."HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİL,YILANDIR",DER Hz.ALİ

Sonucu değerlendiren ve gençlik dairelerinin alıkoyduğu Türk çocuklarına sahip çıkan “save my child” derneğinin başkanı Mehmet Kurulay, “Belediye başkanının işini gücünü bırakıp ünlü bir avukat tutarak, Zingal’ı susturmaya kalkışması zaten trajikomik bir olaydı. Dormagen’da yarın yerel seçim var. Vatandaşlarımız da gereken cevabı sandıkta vermeli” dedi.

Bize Gelen Haberler.

Neuess,11.09.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın