Beklemedik Kaza

Beklemedik Kaza

Uykusuz yolculuk yapmayınız!

U DÖNÜŞÜ FACİASI

Berlin'den tatil için Türkiye'ye giden Işık ailesinin üç ferdi,  Antalya yolculuğu sırasında geçirdikleri kazada öldü.

Kazaya bir TIR hatalı U dönüşü sebep oldu.

TIR'A ÇARPTI
Başşehir Berlin'de okulların kapanmasıyla ailece üç hafta önce tatillerini geçirmek üzere Yozgat'ın Yerköy ilçesine giden Işık ailesi, dün sabah saat 07.30 sıralarında Konya-Aksaray Karayolu'nun 40'ıncı kilometresinde kaza yaptı. Şeref Işık, refüj aralığından 'U' dönüşü yapan Erol Gökçil yönetimindeki TIR'ın dorsesine çarptı, otomobil takla atarak şarampole yuvarlandı.
OLAY YERİNDE ÖLDÜLER
KAZADA araçta sıkışan Şeref Işık'ın eşi Ayten ile 21 yaşındaki kızları İrem olay yerinde yaşamlarını yitirdi. Otomobilde bulunan ailenin 8 yaşındaki kızı Elif Işık ise yaralandı ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Cenazeler otopsi işlemleri için Konya Şehir Hastanesi morguna gönderildi. Aile yakınları cenazelerin Yerköy'de defnedileceğini ifade etti.

TATİLE ANTALYA'DA DEVAM EDECEKLERDİ
Memleketlerinde akraba ziyaretlerinde bulunan Işık ailesi, tatillerine Antalya'da devam etmek için yola koyuldu. Konya istikametine seyreden ailenin önüne kavşakta hatalı U dönüşü yapan TIR çıktı. Işık, hemen durmayınca kaza meydana geldi. Ailenin otomobili, çarpmanın etkisi ile takla atıp şarampole yuvarlandı.


TRAFİK RAPORU; İKİ ŞÖFÖR DE HATALI
TRAFİK polisi, kaza tutanağına, TIR şoförü Erol Gökçil'in öncelik hakkı olan Şeref Işık'ın otomobiline yol vermediği için hatalı olduğunu yazdı. Şeref Işık'ın ise kavşağa yaklaşırken hızını azaltması gerektiği, ancak bunu yapmadığı notunu düştü. Kazanın ardından Işık ailesinin B TC 322 plakalı otomobilleri hurdaya döndü.

AMAN UYKUSUS ARAÇ KULLANMAYINIZ!

YeniyurtHaber/5.8.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın