Bati'nın Şimarik Çocuğu Girchenland

Bati'nın Şimarik Çocuğu Girchenland

Bak şü palikaryanın yaptığına!

Yunanlılar,Avrupa'daki en eski Osmanlı camisine bayrak astı

İstanbul'un Fethi'nin 567. yılındYUNANLAR OSMANLI CAMİSİNE SALDIRDIa düzenlenen şenlikler de Ayasofya'da Fetih Suresi okundu.

Ayasofya'da Fetih Suresi'nin okunmasının ardından Yunan bası nı Türkiye'ye karşı saldırıya geçti.

Sadece bununla da kalmayan Yunanlar,Avrupa'daki en eski Osmanlı camisi olan Çelebi Sultan Mehmet Camii'ne bayrak astılar.

İstanbul'un fethinin 567. yılı nedeniyle Ayasofya'da Fetih Suresi okunmasının Yunanistan'daki hazımsızlığı devam ediyor.

YUNAN MEDYASI TEŞFİK ETTİ.

"İstanbul'da utanç görüntüleri. Ayasofya'da İslami dua." gibi skandal haberlerle halkı kışkırtan Yunan medyası bugün provokatif yayınların meyvesini aldı.

AYASOFYA'DA FETİH SURESİ OKUNDU YUNANLAR ÇILDIRDI

MİNAREYE YUNAN BAYRAĞI ASILDI,DAHA SONRADA İNDİRİDİ.

(Edirne’nin Uzunköprü ilçesinin karşısında bulunan Yunanistan’ın Dimetoka şehrinde yer alan ve restore edilmeyi bekleyen ibadete kapalı 579 yıllık tarihi Çelebi Sultan Mehmet Camii’nin minaresine dün gece henüz kimliği belirsiz kişiler tarafından Yunan bayrağı asıldı. Bu sabah bayrağın asıldığını fark edenlerin uyarısı ile belediye yetkilileri, Yunan bayrağını minareden indirdi.)

Yunanistan'ın Dimetoka Şehrinde bulunan ve Avrupa'daki en eski Osmanlı camisi olan 597 yıllık Çelebi Sultan Mehmet Camii'ne kimliği belirsiz kişi ve kişilerce Yunan bayrağı asıldı.

UNESCO TARAFINDAN DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNDE

Avrupa'daki en eski Osmanlı camisi olan Çelebi Sultan Mehmet Camii UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası'nın listesinde koruma altında.

DİMETOKA BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Bu sabah bayrağın asıldığını fark edenlerin uyarısı ile belediye yetkilileri,Yunan bayrağını minareden indirdi. Dimetoka Belediye Başkanı Ramilos Haciyannoğlu,(Bu da Karadeniz'den göç etmiş Hristiyan Türklerdendi.yhy)

Yunan medyasına yaptığı açıklamada, bayrağın cuma akşamı minarede bulunmadığını belirterek, olayın cumartesi ya da sabaha karşı yaşandığını kaydetti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Haciyannoğlu,bayrağın fark edilmesi üzerine indirildiğini, polisin de olayla ilgili soruşturma başlattığını belirtti.

* * *

BasınaYansıyanHaberler.01.06.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın