Başörtülü diye

Başörtülü diye

Almanya'da bir hastane, iki hafta çalıştırdığı stajyer öğrenci Melda'yı,

BAŞÖRTÜLLÜ DİYE  KOVDULAR..!Başörtülü diye kovdular

ALMAN KİLİSE SWESTELERDE BAŞÖRTÜLÜDÜR.(MESELA, MÜNİH, ROMANPLAZT'TA,BARMHERZİKE KRANKENHAUS'A GİDİP BAKINIZ(yHy)

Almanya'da bir hastane, iki hafta çalıştırdığı stajyer öğrenci Melda'yı, "Başörtülüsün" diye kovdu.

Melda, demokratik bir ülkede yaşadığı ayrımcılığı kabullenemiyor

İKİ HAFTA ÇALIŞTIKTAN SONRA...
Herna Şehrinde St. Marien Hastanesi'nde, üç aylık zorunlu staj eğitimi için başvuruda bulunan Melda Öztuna'yı (24) önce görüşmeye aldı. Öztuna görüşmeye başörtülü gitti. Başvuru belgelerinde de başörtülü resmi bulunan Öztuna, iki hafta çalıştıktan sonra kovuldu. Ergo terapist olarak staja başladığını söyleyen Denizlili Melda Öztuna, "Telefonla aradılar ve başörtüsü ile çalışamayacağımı söylediler" dedi.

"İNSANLIĞIMDAN UTANDIM"
Başörtüsü çalışmayı kabul edemeyeceği için hastaneden ayrıldığını söyleyen Öztuna, "Almanya gibi din özgürlüğü ve demokrasinin olduğu vurgulanan bir ülkede böylesine davranışla karşılaşmayı kabul edemiyorum. Hele hele iki hafta başörtülü çalıştırıp başörtümün gerekçe gösterilerek stajıma sonra verilmesini kınıyorum. Olay beni insan olarak yaraladı" diye konuştu.İLK VUKUATLARI DEĞİL

St. Marien Hastanesi, iki yıl önce de 20 yaşındaki bir başörtülü genç kızı, beş günlük staj eğitimine kabul etmemişti. Bochum Sağlık Üniversitesi öğrencisinden başörtüsünü çıkarmasını isteyen St. Elisabeth Grubu Genel Müdürü Theo Freitag, gruplarına bağlı hastanelerde çalışanların başörtüsü takmasına izin vermediklerini söyleyince büyük tepki almıştı.
AYRIMCILIĞIN(tercit) ZİRVESİNİ YAŞADIM
Telefonda çalışamayacağının söylendiği ana kadar kimseden başörtüsü konusunda tepki almadığını söyleyen Melda Öztuna, "İnsan haklarında şampiyon olduğunu iddia eden Almanya'da ayrımcılığın zirvesini yaşadım" dedi.

Cengiz Parlayan.29.01.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın