Başbakan Scholz'a Filistin protestosu

Başbakan Scholz'a Filistin protestosu

BAŞBAKAN,HAMBURG'TA PROTESTO EDİLDİ!..Başbakan Scholz’a Filistin protestosu

Başbakan Olaf Scholz, Hamburg'da protesto edildi. 

Almanya'nın soykırımcı İsrail’e verdiği desteği protesto eden kalabalık, Scholz'a “Katil” diye bağırdı, "Filistin'e özgürlük" sloganı attı

ABD'de üniversitelerde başlayan, ardından Almanya ve Fransa'da da giderek yayılan Filistin protestolarından Almanya Başbakanı Olaf Scholz da nasibini aldı. Protestocular Scholz'a, "Katil" diye bağırdı. Avrupa Parlamentosu seçimlerinin startını vermek için Sosyal Demokrat Parti (SPD) adına Hamburg'a gelen Başbakan Scholz, İsrail'e verdiği destekten dolayı protesto edildi. Protestolar, Scholz sahneye çıktığında zirveye ulaştı.

ELİNİZDE KAN VAR
Aralarında Federal Meclis Başkan Yardımcısı Aydan Özoğuz, SPD Genel Başkan Yardımcısı Serpil Midyatlı ve SPD Genel Başkanı Lars Klingbeil'ın da olduğu partisinin kurmayları ile sahneye çıkan Scholz'a göstericiler, "Katilsiniz, elinizde kan var. Siz katilsiniz" diye bağırdı.

Üst üste "katil!" sloganlarının atıldığı protesto gösterisinde, "Çocuklarımız yaşamak istiyor, ancak Scholz buna karşı" sloganları atıldı.


POLİS MÜDAHALE ETTİ
ELLERİNDE "Filistin ve Gazze'ye özgürlük" yazılı dövizler taşıyan protestocular, Almanya'nın İsrail'e destek vermesine tepki gösterdi. Protestocular, "Almanya para veriyor, İsrail bombalıyor" sloganları attı. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis, slogan atan gruba müdahale etti ve miting alanından uzaklaştırdı. Polis, geçtiğimiz günlerde de Berlin'deki Filistin gösterisine müdahale etmişti.

Mehmet Uzun/29.4.2024

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın