Başbakan Merkel Uyradı

Başbakan Merkel Uyradı

Angela Merkel, koronavirüs mutas yonu hakkında korkutan açıklamalarda bulundu.

Merkel'den endişe veren koronavirüs mutasyonu açıklaması; Son dakika: Merkel'den endişe veren koronavirüs mutasyonu açıklaması! Tehlikeye karşı böyle uyardı

TEHLİKEYE KARŞI UYARDI.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüs mutas yonu hakkında korkutan açıklamalarda bulundu.

Merkel, "Günlük ölü sayısı şok edici derecede yüksek" ifadelerini kullanır ken Covid-19 mutasyonları hakkında büyük endişe duyduğunu, yeni virüs türlerinin yayılırsa salgınlarla mücadelede ilerlemenin tehlikede olacağı konusunda uyardı.

 Almanya Başbakanı Angela Merkel'den Covid-19 mutasyonuna ilişkin korkutan açıklamalar geldi. Ülkedeki korona virüs ölümlerindeki artışı "Günlük ölü sayısı şok edici derecede yüksek" olarak değerlendiren Merkel, koronavirüs mutasyonlarına ilişkin tehlikeye dikkat çekti. İşte Merkel'in çarpıcı koronavirüs açıklaması...

MERKEL,TEHLİKEYE KARŞI UYARDI

Almanya Başbakanı Angela Merkel, korona virüs salgınının son durumuna ilişkin, "Günlük ölü sayısı şok edici derecede yüksek" dedi.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Berlin'de düzenlediği gerçekleştirdiği basın toplantısında korona virüs salgınının son durumuna yönelik açıklamalarda bulundu. Salgının zor aşamasında olduklarını belirten Merkel, "Tehlike bizim için daha somut hale gelene kadar beklememeliyiz. Günlük ölü sayısı şok edici derecede yüksek" dedi.

Merkel, korona virüs mutasyonları hakkında büyük endişe duyduğunu, yeni virüs türlerinin yayılırsa salgınlarla mücadelede ilerlemenin tehlikede olacağı konusunda uyardı.

TEDBİR,ÖNLEMLERİN UZATILMASINA KARAR VERİLDİ

Salgının uluslararası bir felaket olduğunu belirten Başbakan Merkel, "Önlem almasaydık, vaka sayıları çok daha yüksek seviyede olurdu. Üçüncü bir enfeksiyon dalgasını önlemek için çok geç kalabilirdik. Gelecekle ilgili endişelerimiz ve virüsün mutasyonunun hızla yayılmasını dikkate alarak eyalet başbakanlarıyla kısıtlamaların uzatılmasına karar verdik" diye konuştu.

MASKELREDE YENİLENDİ.  ESKİLERDEN FARKI NE?.

.. ANLAMIŞ DEĞİLİZ (yhy)

"VAKA SAYILARINDA DÜŞÜŞ YAŞANIYOR"

"Alınan önlemlerin karşılığını görmeye başladık" diyen Merkel, "Almanya'daki insanların haftalardır katlanmak zorunda kaldığı zorlu kesintilerin meyvesini vermeye başladığını gösteriyor ve temelde çabanın buna değdiğini gösteriyor. Vaka sayılarında düşüş yaşanıyor. Yoğun bakım servislerinde hasta sayılarında ciddi düşüş var" ifadelerini kullandı.

SINIR GEÇİŞLERİDE DE

Merkel, "Her şey bu yıl salgını kontrol altına alma ve nihayetinde üstesinden gelme hedefine hizmet ediyor. Diğer yandan artık aşılama çalışmaları devam ediyor. Bu akşam video konferans yöntemiyle AB(EG) üye ülkeleriyle ortak bir strateji geliştirerek hareket etmenin yollarını konuşacağız. Mutasyon konusunda İngiltere ile Güney Afrika ile seyahat konularını ele alacağız. Komşularla ilgili sınır geçişlerini konuşacağız",şeklinde yorumlarda bulundu..

BASINA YANSIYAN,K(C)ORONA TEDBİRLERİ

ÖTE YANDA,AVRUPA'DA K(C)OVİT VAKALARI YENİDEN

Kovid-19 vaka ve ölüm sayıları yeniden yükselişe geçti

Kovid-19’un daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıktığı İngiltere’nin yanı sıra Fransa, Almanya,İspanya ve Portekiz’de bir süre önce düşüşe geçen vaka ve can kaybı sayıları son günlerde yeniden artmaya başladı.

Haber;İHA/Derleyen;YeniyurtHaber. 21.01.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın