Ay-Yıldız'den korktular!

Ay-Yıldız'den korktular!

Bu gibi faaliyetlerde,Alman_Türk bayrağı yanyana olmalı

Ay-yıldızı silah saydılarAy yıldızı silah saydılar

Böyle Luppen kafalarda varmış!

Polis şiddetini protesto için sokağa çıkan Türklerin gösteride taşıdığı ay yıldızlı bayrak alemine silah muamelesi yapıldı, derneğe desibel cezası kesildi

Almanya'nın Wuppertal şehrinde faaliyet gösteren "Türkiye Sevdalıları Derneği", geçtiğimiz günlerde polis şiddetini protesto etmek için izinli yürüyüş düzenledi. Yürüyüş sırasında Dernek Başkanı Murat Güneş'in megafondan yaptığı konuşma için "Desibeli yüksek" dendi ve 1200 euro ceza kesildi. Bununla yetinmeyen polis, ay yıldızlı bayrak alemini silah sayıp Güneş'i savcılığa sevk etti.

BAYRAĞI ÖN KOLTUKTA TAŞIMASI SUÇ SAYILDI
Dosyayı alan savcı, dava açılmasını uygun gördü.

Polis,Güneş hakkında alemli bayrağı ön koltukta taşıdığı ve trafiği bu nedenle tehlikeye attığı gerekçesi ile bir suç duyurusunda daha bulundu. Üst üste gelen mektuplar karşısında neye uğradığını şaşıran Güneş, "Megafonun sesi 85 desibel ölçülmüş. Oysa ses düzenlemesini polisin verdiği alet ile yapmıştık. Bunun için 1200 euroluk ceza kesildi" dedi.
OLMADIK BAHANELER BULDULAR
GÜNEŞ, "Bayrak sopamızın ucundaki pirinçten alemi de silah kapsamına sokan polis, ön koltukta taşıdığım için trafiği tehlikeye attığım gerekçesi ile işlem yapmış. Dava açılmış. Mahkemeden gelen tebliğde, 'duruşmaya gelmezseniz zorla getirilirsiniz' yazıyor. Terör örgütü yandaşları şehirde haraç topluyor bu görülmüyor. Bize olmadık bahanelerle ceza kesiliyor. Akıl alacak gibi değil" diye konuştu.

BİZİMKİLERDE,BİRAZ DENGESİZ HAREKET YAPIYORLAR. TÜRK-ALMAN BAYRAĞI YANYANA OLMALI(yhy)

 

ÖTE YANDA...Hukuki mücadelede yalnız olmayacaklar

HUKUKİ MÜCADE LEDE,YANLIZ DEĞİLLER

Almanya'nın Lünen şehrinde polis şiddetine maruz kalan 17 yaşındaki Yasemin ile babası Cemil Başöngen, Türkiye'nin Essen Başkonsolosu Şener Cebeci'yi ziyaret etti. Başkonsolos Cebeci, "Polisin tarzı ve uyguladığı şiddet gerçekten üzücü. Bundan sonraki süreçte Başöngen ailesi hakkını hukuki yönden arayacak ve biz de onlara gereken desteği vereceğiz. Konunun takipçisiyiz. Aileye bunu ilettik ve moral verdik" dedi.

BASINA YANSIYAN OLAYLAR

Tevfik Kara / Essen

Haber;Çağlayan Aktürk.Wuppertal.HaberYeniyurt/09.02.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın