Avrupa'yı Davet Ediyoruz.

Avrupa'yı Davet Ediyoruz.

Alman emekli buyursun gelsin

ALMAN EMEKLİLER BUYURSUN GELSİN     Alman emekli buyursun gelsin

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, soğuk kış günlerini kara kara düşünen Alman emeklilere çağrı yaptı;" Kış bizde sıcak olur. Başımızın üstünde yeriniz var,gelin!" şeklinde davet etti.

Almanya, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ile başlayan savaş nedeniyle doğal gazda sıkıntı yaşarken, Seyahat Acenteleri Derneği (VUSR) emeklilerin kış aylarını sıcak ülkelerde geçirmesini gündeme getirmişti. Bingen kentinde düzenlenen 'Back to Travel 2022' (Seyahate Dönüş) fuarına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu tavsiyeyi hatırlatıp, Alman emeklilere çağrıda bulundu.
HEDEF 5 MİLYON ALMAN TURİST
Bakan Ersoy, "Türkiye'nin güney bölgesi kışın sıcak oluyor. Alman emekliler gelirlerse başımızın üstünde yerleri var" dedi. Almanya'nın Türk turizminin en büyük ikinci pazarı olduğunu belirten Ersoy, "Yoğun tanıtımların meyvesini almaya başladık.

Bu yıl Almanya'dan 2019'a eş değer turist sayısına ulaşacağımızı hatta geçeceğimizi düşünüyorum. Hedefimiz 5 milyon rakamını aşmak" diye konuştu.
HAVALİMANIMIZ BÜYÜK AVANTAJ
Turizmi 12 aya ve 81 ile yaymak istediklerini söyleyen Bakan Ersoy, "Pandemi sonrası eylem planını hızlı bir şekilde uygulamaya geçirdik. İstanbul Havalimanı'nın devreye girmesiyle slot sıkıntısı sona erdi. Sınırsız slot avantajını kullanıyoruz. Bu da daha fazla turistin gelmesini sağlayacak" dedi. Ersoy, "Tüm Avrupa pazarlarında Türkiye satışları ile ilgili ciddi bir ivme var" değerlendirmesi yaptı.
 TALEP PATLAMASI VAR 
Tourexpi ve Almanya'nın en büyük seyahat acentelerinden RTK Group tarafından düzenlenen fuarda Alman turizminin devleri Basına'  açıklamalarda bulundu. Alman Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Norbert Fiebig, "Savaşa rağmen turizme olan talep azalmadı. Türkiye, Yunanistan ve Mısır'a talep patlaması var. Pandemiden dolayı insanlar çok sıkıldı. Herkes seyahat etmek istiyor" dedi.

RTK Group'un CEO'su Thomas Bösl ise havayolu şirketlerinin yoğun talep nedeniyle Türkiye'ye ek seferler koyduğunu belirtti.

HERR PETER,URLAUP NACH TÜRKEI

YAYINIMIZ SES GETİRDİ

Fatih Yılmaz/Metehan Sakaoğlu/22.5.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın