Avrupa Türkiye ye muhtaç

Avrupa Türkiye ye muhtaç

Gas boru hattı

TürkAkım'ına Avrupa Basını Yorumu;

 Avrupa Türklere Muhtaç Oldu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus gazını Türkiye ve Avrupa'ya taşıyacak TürkAkım doğalgaz boru hattının açılışı gerçek leştirmek için Türkiye’ye geldi.

ERDOĞAN,PUTİN BULUŞMASI DÜNYA BASININDA


Tören için Haliç Kongre Merkezi'nde buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin, her biri yıllık 15.75 milyar metreküp kapasiteye sahip iki hattan oluşan TürkAkım’ın açılışı için ilk adımı atmış oldu.

DÜNYA'NIN GÖZÜ TÜRKİYE'DE...

Bir hatta Türkiye'ye, diğer hatta ise Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşınacak olan doğalgaz projesi, dünya ülkelerinin de bir numaralı tartışma maddesi oldu.

Özellikle Avrupa basını, yıllık 15.75 milyar metreküp gaz kapasitesiyle tüm Avrupa’nın gaz ihtiyacını karşılayacak olan proje ile yakından ilgileniyor.

TÜR AKAKIM AVRUPA ENERJİ PİYASASINI ETKİLEYECEK

Almanya’nın en çok okunan gazetelerinden Die Welt, Erdoğan-Putin görüşmesini yakından izleyen kaynaklardan.

"AVRUPA İÇİN BÜYÜK RİSK"

İkilinin TürkAkım’ın açılışı için bir araya gelmesinin hemen ardından görüşmeyi gündemine taşıyan Alman gazete, “Ankara-Moskova enerji hattı- Avrupa için büyük bir risk değerlen dirmeside  bulundu.
BATI HEP ÖN YARGİLİ DAVRANİYOR
Haberin detaylarında, Avrupa'nın gaz ihtiyacını karşılayacak projede Türkiye' nin kilit durumda olmasının tehlike olduğu dile getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa ile gerilen ilişkilerine atıfta bulunan Almanlar, gaz ihtiyacı konusunda bütün Avrupa'nın Türkiye'ye muhtaç konuma gelmesinden endişeli  ol duklarını belirtti.

Basına yansıyan haberler.9.01.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın