Avrupa'lı Turisler

Avrupa'lı Turisler

Türkiye'nin salgına karşı aldığı önlemleri öve öve bitiremedi

Avrupalı turistler,teAvrupalı turistler tedbirlere hayran kaldıdbirlere hayran kaldı.

Koronavirüs nedeniyle uygulanan kısıtlamalardan muaf tutulan Avrupalı turistler, Türkiye'nin salgına karşı aldığı önlemleri öve öve bitiremedi.

ANTALYA,KONYAALTI

TÜRKİY'DE TATIL BİR BAŞKA.

URLAUP IN TÜRKEİ

Türkiye'de koronavirüse karşı önlem olarak hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan turistler,Antalya'daki dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ne giderek denizin ve güneşin tadını çıkarırken,deniz polisi ise muaf tutulmayan kişilerin tespitine yönelik sahil kıyısı boyunca denetim yaptı. Kısıtlamadan muaf tutuldukları için memnun olduklarını söyleyen turistler, "Bütün Avrupa ülkelerini gezdim, Türkiye çok daha tedarikli. Alman vatandaşıyım ve Minch'te yaşıyorum. Turistlere kısıtlamanın uygulanmadığını öğrenince şaşırdık. Turist olarak rahat hissetmemiz için böyle bir imkan verilmesi bizi çok şaşırttı. Hijyen konusunda da çok başarılı ve bu başarıyı ben şaşırarak söylüyorum, Almanya'da böyle bir şey yok" ifadelerini kullandılar.

URLAUP IN DER TÜRKEI.

*DOĞUDA KIŞ,BATI DA YAZ.BİR ÇOK IKLIMI TAŞIYAN TÜRKİYE

ANTALYA,TIKLIM TIKLIM.SAHİLER DOLU

ÖTE YANDA ,FETİYE'DE EYLEM VAR

İNGİLİZLERDEN ULAŞIM EYLEMİ

Fethiye'de yaşayan İngilizler, ulaşım sorunları nedeniyle Muğla Büyükşehir ve Fethiye Belediyesi'ne karşı pankartlı eylem düzenleyip “Yolları güvenli hale getirin” çağrısı yaptı.

Fetiye;Erdoğan Cankuşİngilizlerden ulaşım eylemi

MASKELİ PROTESTO

Türkiye'de en çok yabancı köken,asıllıya ev sahipliği yapan bölgelerden Muğla'nın Fethiye ilçesi ilginç bir eyleme de ev sahipliği yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Ölüdeniz Mahallesi'ndeki altyapı çalışmalarının mahalle aralarındaki yolları delik deşik etmesi ve çalışmaların yöre sakinlerine göre yavaş gitmesi İngiliz uyruklu vatandaş ların tepkisine neden oldu.

Ellerinde "Daha Güvenli Yollar İstiyoruz" yazılı afişler ve dev çukurların fotoğraflarının bulunduğu pankartlarla Fethiye Belediyesi binası önünde toplanan yaklaşık 100 İngiliz, çalışmaların bir an önce tamamlanması ve ulaşımın güvenli hale getirilmesini istedi. Bölgede yaşayan yerli halk da eyleme destek verdi.
ACİL TOPLANTI YAPILDI
Pankartlı tepki sonrası Fethiye Belediyesi bir toplantı yaparak çalışmalar hakkında eylemcileri bilgilendirdi. Pandemi nedeniyle topluluktan yaklaşık 15 kişinin katılabildiği toplantıda tek tek söz alan eylemciler yaşadıkları sorunları anlattı ve çalışma takvimi hakkında bilgi istedi. Bölge sakinleri ayrıca güvenlik konusuna dikkat çekerek, kazılan yolların en kısa zamanda kapatılması, bu süre içerisinde de çukurların üstlerine koyulan metal köprülerin sayılarının arttırılarak güvenlik tedbiri alınması gibi taleplerini yetkililere aktardı.
ÖNLEM ALINACAK
Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, bölgedeki çalışmaların yüzde 45'inin bittiğini, ekiplerin yoğun mesai harcayarak çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti. Mevcut çalışmaları 2010 turizm sezonu başlamadan mayıs ayına kadar bitirmeyi hedeflediklerini anlatan Bolelli, bölgede yaşayan vatandaşların sorunlarının çözümü için ek güvenlik tedbirleri gibi ilave önlemler alacaklarını söyledi.

BİR TARAFTA,ÖVGÜ,ÖTE YANDA EYLEM...

Haber;Altan Sakaoğlu.Fetiye,İzmir,21.12.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın