Avrupa Kesenin Ağzını Açtı

Avrupa Kesenin Ağzını Açtı

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Brüksel'de düzenlenen...

AB'DEN TÜRKİYE'YEDEKİ SURİYELİLER 3 MİLYAR EURO YARDIM.

AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, AB'nin Türkiye'deki Suriyelileri desteklemek için 2024'e kadar 3 milyar euro bütçe ayıracağını bildirdi.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Brüksel'de düzenlenen AB Liderler Zirvesi’nin ardından AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB dönem başkanı Portekiz'in Başbakanı Antonio Costa ile ortak basın toplantısı düzenledi.

AB Zirvesi'nde Türkiye ile ilişkilerin ve bu kapsamda Suriyelilerin durumunun görüşüldüğünü aktaran von der Leyen, “Milyonlarca Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye'yi ve Ürdün ile Lübnan gibi bölgedeki diğer ortakları desteklemeye devam edeceğimizi açıkça söylemiştik.” dedi.

"TÜRKİYE'Yİ GÖÇ YÖNETİMİ KONUSUNDA DESTEKLEYECEĞİZ"

Von der Leyen, yükün büyük çoğunluğunun bölgenin üzerinde olduğunu, sığınmacıları korumak ve ev sahiplerini desteklemenin Avrupa'nın ortak çıkarına olduğunu söyledi. Geçmişte destek verdiklerini, gelecekte bunun devam edeceğini açıklayan von der Leyen, şunları söyledi; “rkiye’deki mültecileri desteklemek için 2024’e kadar ilave olarak 3 milyar euro ayırmayı planlıyoruz. Bu para tamamen AB bütçesinden gelecek ve mültecilerin sosyo ekonomik desteklenmesinde kullanılacak. Artık sadece acil yardım kalemleri olmayacak. Çünkü Suriyeliler yıllardır bu bölgede yaşıyor ve gelecek yıllar için bir perspektife ihtiyaçları var. Ek olarak Türkiye'yi doğu sınırında göç yönetimi konusunda destekleyeceğiz. Aynı zamanda AB Komisyonu, Ürdün ve Lübnan'daki Suriyeliler için 2024'e kadar 2,2 milyar avro sağlayacak. AB üyelerini daha fazla finansman sağlamaya davet ettik.

(İSTANBUL PENDİK'TE KİMİSİ SOHBET EDİYOR,BAZILARI DA,OKEY,KAĞIT OYNUYORLAR.Solda,İsak Yıldız ve amca oğlu,Kemal Bayar)

AB liderlerinin bu paketi desteklediği bilgisini veren von der Leyen, AB Komisyonu’nun şimdi resmi yasal teklifi hazırlayacağını aktardı.

ARTIK BİTSİN ŞU ESAT ZULMÜ. BUNU DURDURMAYA ÇALIŞMAKLAZIM.(yHy)

İHA/Düzenleyen;YeniyurtHaber.25.06.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın